Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.04 15:15

Dėl Irano įtakos atsistatydino Libano premjeras

ELTA 2017.11.04 15:15

Šeštadienį netikėtai atsistatydino Libano ministras pirmininkas Saadas Hariris. Tai pranešė televizijos kanalas „Al Arabiya“.

S. Hariris pareiškė, kad jo gyvybei gresia pavojus. „Atmosfera Libane primena padėtį šalyje prieš mano tėvo nužudymą“, – teigė jis.

Rafiqas Hariris, ėjęs Libano vyriausybės vadovo pareigas nuo 1992 iki 1998 metų ir nuo 2000 iki 2004 metų, žuvo per teroro aktą Beirute 2005 metų vasario 14 d.

Kaip pagrindinę savo atsistatydinimo priežastį premjeras įvardijo „Irano ir jo bendrininkės – šiitų partijos „Hezbollah“ – kišimąsi į Libano vidaus reikalus“. „Jie (iraniečiai) primeta Libanui ir kitoms arabų šalims įvykusius faktus, – sakė S. Hariris. – Aš smerkiu „Hezbollah“ ginklų naudojimą prieš sirų tautą. Man nepriimtina tai, kad iš Libano kyla grėsmė regiono saugumui“.

S. Hariris buvo paskirtas ministru pirmininku praėjusių metų lapkričio mėnesį ir sudarė nacionalinės vienybės kabinetą. Velionio premjero R. Haririo, prikėlusio Libaną po 1975–1990 metų pilietinio karo, 48 metų sūnus jau vadovavo koalicinei vyriausybei 2009 metais. Bet po pustrečių metų jo kabinetas atsistatydino prasidėjus vadinamajam arabų pavasariui.

2016 metų spalio 20 d. S. Hariris, laikomas sunitų bendruomenės lyderiu, pasiūlė susitaikymo iniciatyvą ir paskelbė sutinkąs, kad į Libano prezidento postą būtų iškelta Michelio Aouno kandidatūrą. Šio krikščionių politiko išrinkimas valstybės vadovu spalio 31 d. leido įveikti valdžios vakuumą Beirute ir atvėrė kelią nacionalinei santarvei ir partnerystei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi