Pasaulyje

2017.11.04 12:12

Raudonasis Kryžius pripažino, kad dingo 5 mln. dolerių, paaukotų kovai su Ebolos karštine

ELTA 2017.11.04 12:12

Dėl sukčiavimo ir korupcijos dingo daugiau kaip 5 milijonai dolerių, paaukotų kovai su Ebolos karštinės epidemija Vakarų Afrikoje. Kaip praneša BBC, tai pripažino Raudonojo Kryžiaus atstovai.

Tyrimo metu auditoriai aptiko pirkimų padidintomis kainomis, darbo užmokesčio mokėjimo fiktyviems darbuotojams atvejų, suklastotų muitinės sąskaitų.

Ebolos protrūkis 2014–2016 metais pareikalavo mažiausiai 10 tūkstančių žmonių gyvybių.

Kovai su epidemija buvo pradėta plataus masto humanitarinė operacija, kuriai buvo surinkti milijonai dolerių.

Ebolos virusui plintant Liberijoje, Siera Leonėje ir Gvinėjoje, Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus federacija skirstė aukas nacionalinėms Raudonojo Kryžiaus draugijoms šiose šalyse – bendra finansavimo suma sudarė apie 100 milijonų dolerių.

Raudonojo Kryžiaus auditoriai nustatė, kad Liberijoje 2,7 milijono dolerių dingo tiekiant medikamentus padidintomis kainomis ir mokant algas fiktyviems darbuotojams.

Siera Leonėje humanitarinių organizacijų darbuotojai, kaip spėjama, susimokė su tenykščių bankų darbuotojais ir pasisavino daugiau kaip 2 milijonus dolerių.

Gvinėjoje, kur tyrimas dar tęsiamas, apie milijoną dolerių dingo klastojant muitinės sąskaitas.

Raudonojo Kryžiaus atstovai BBC sakė, kad labai apgailestauja dėl lėšų praradimo. Organizacija pareiškė ketinanti sugriežtinti finansines taisykles ir patraukti atsakomybėn visus kaltininkus.

Sukčiavimas su paaukotais pinigais – nakties košmaras bet kuriai labdaros organizacijai, pažymi BBC.

Raudonasis Kryžius – geriausiai žinoma pasaulyje humanitarinė organizacija. Iš visko sprendžiant, tyrimo rezultatai turės jai labai skaudžių padarinių.