Pasaulyje

2017.11.04 09:50

Ispanija išdavė Europos arešto orderį nušalintam Katalonijos lyderiui

BNS 2017.11.04 09:50

Ispanijos teisėja penktadienį išdavė Europos arešto orderį nušalintam Katalonijos separatistų lyderiui Carlesui Puigdemont`ui, kuris neatvyko į apklausą dėl regiono mėginimų paskelbti nepriklausomybę, sakoma teismo pranešime.

Ispanų prokurorai 54 metų C. Puigdemont`ą, kuris yra Belgijoje, nori apkaltinti maištu, antivyriausybine veikla ir netinkamu viešųjų lėšų naudojimu.

Šis pranešimas pakurstė pyktį ir nerimą Katalonijoje, kur antrą vakarą iš eilės vyko demonstracijos.

Europos arešto orderiai taip pat išduoti dar keturiems katalonų eksministrams, kurie neatvyko į teismą ir tikriausiai taip pat yra Belgijoje, sakoma teismo pranešime.

Ketvirtadienį teisėja skyrė kardomąjį kalinimą devyniems C. Puigdemont`o buvusiems ministrams, kol bus tiriamas jų vaidmuo mėginant paskelbti šio regiono nepriklausomybę. Vienas jų vėliau buvo paleistas už užstatą.

Briuselis „studijuos“ Europos arešto orderį C. Puigdemont`ui, naujienų agentūrai AFP sakė šalies prokuratūros atstovas.

Anksčiau penktadienį C. Puigdemont`as sakė, kad yra pasirengęs kitą mėnesį kaip kandidatas dalyvauti pirmalaikiuose regiono rinkimuose.

„Esu pasirengęs būti kandidatas, – Belgijoje televizijai RTBF sakė jis. – Noriu pasiųsti žinią mūsų žmonėms.“

Pasak televizijos, C. Puigdemont`as per interviu taip pat sakė, jog nori pasiduoti „tikram (Belgijos) teisingumui, o ne Ispanijos teisingumui“.

„Aš nepabėgau, bet neįmanoma tinkamai pasiruošti“ teisinei gynybai, esant Ispanijoje, tvirtino politikas.