Pasaulyje

2017.11.03 23:59

Britų leiboristai dėl kaltinimų seksualiniu priekabiavimu laikinai pašalino iš partijos vieną savo deputatą

ELTA 2017.11.03 23:59

Po konservatorių gynybos ministro Michael Fallon atsistatydinimo Didžiosios Britanijos parlamente toliau plečiasi skandalas dėl seksualinio priekabiavimo – iš partijos laikinai pašalintas vienas Leiboristų partijos parlamentaras.

Jis esą „nederamai“ elgėsi savo partijos kolegės atžvilgiu ir siuntinėjo jai dviprasmiškas žinutes. Pasigirdo ir kritika leiboristų lyderiui Jeremy Corbinui, kuris, nepaisydamas kaltinimų, deputatą paskyrė į savo šešėlinę vyriausybę.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May kitą pirmadienį aptarti skandalo į susitikimą kviečia parlamentinių partijų lyderius.

Kone kasdien pasigirsta naujų kaltinimų. Žemųjų parlamento rūmų konservatorių frakcijoje, pasak britų žiniasklaidos, kursuoja sąrašas su maždaug 40 deputatų, kurie kaltinami „nederamu elgesiu“, pavardėmis.

Sąraše esą yra ir T. May kabineto vadovas Damianas Greenas. Jis esą lankydamasis aludėje nederamai lietė vienos žurnalistės kelį ir vėliau nusiuntė jai dviprasmišką žinutę. D. Greenas tai kategoriškai neigia. Kelios žiniasklaidos priemonės nurodė turinčios šį sąrašą.

Debatus dėl seksualinių išpuolių Didžiojoje Britanijoje sukėlė skandalas, susijęs su Holivudo prodiuseriu Harvey Weinsteinu.