Pasaulyje

2017.11.03 19:54

D. Trumpas pradeda vizitų po Azijos šalis maratoną

BNS2017.11.03 19:54

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pradėjo dviejų savaičių kelionę po penkias valstybes Azijoje, palikdamas už savęs nesutarimų šleifą namuose.

D. Trumpas išvyko lėktuvu iš Endriuso bazės netoli Vašingtono į Havajus. Iš ten jis keliaus į Japoniją, Pietų Korėją, Kiniją, Vietnamą ir Filipinus.

Tačiau prieš lipdamas į prezidentinį lėktuvą „ Air Force One“ D. Trumpas dar spėjo paleisti priekaištų krušą socialiniame tinkle „Twitter“. Jis nepagailėjo kritikos Teisingumo departamentui ir paragino patraukti baudžiamojon atsakomybėn savo buvusius politinius oponentus.

„Daug žmonių, tarp jų ir aš, yra nusivylę Teisingumo departamentu“, – vėliau pareiškė D. Trumpas, skųsdamasis, kad pareigūnai nesiima adekvataus tyrimo prieš jo buvusią varžovę demokratų atstovę prezidento rinkimuose Hillary Clinton.

Jo pareiškimas sudavė dar vieną smūgį tradicinei atskirčiai tarp vykdomosios ir teismų valdžios, nes sulaužytas prezidentinis tabu kištis į teisminius tyrimus.

D. Trumpas į Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną išvyko palikdamas nesutarimų šleifą namuose ir labai susilpnėjusias savo pozicijas po virtinės oficialių kaltinimų buvusiems jo rinkimų kampanijos patarėjams.

Šios savaitės pradžioje specialusis prokuroras Robertas Muelleris, atliekantis tyrimą dėl galimo Rusijos kišimosi į 2016 metų JAV rinkimus, pareiškė kaltinimus buvusiam D. Trumpo kampanijos vadovui Paului Manafortui dėl pinigų plovimo.

R. Muelleris taip pat atskleidė, kad vienas D. Trumpo kampanijos patarėjas melavo Federaliniam tyrimų biurui ( FTB) apie savo ryšius su Kremliumi, tačiau vėliau tai pripažino.

Nors D. Trumpas ir išvyko iš Vašingtono, bet matyt nepabėgs nuo naujienų, kurios turėtų artimiausiomis dienomis jį pasiekti iš JAV sostinės, pasklidus kalboms apie naujus galimus kaltinimus jo aplinkos žmonėms.

Kol prezidentas išvykęs, Respublikonų partijos įstatymų leidėjai stengsis iš visų jėgų, kad būtų pritarta mokesčių mažinimui, nuo kurio priklauso jo mokesčių reformos planai.

D. Trumpo kelionė taip pat neturėtų būti lengva.

Tai bus ilgiausias JAV prezidento turas po Azijos šalis po George`o H. W. Busho kelionės 1991 metų pabaigoje – 1992 metų pradžioje.

Pastarosios kulminacija tapo 41-ojojo JAV prezidento nualpimas ir supykinimas per banketą Japonijoje.

Išvykdamas D. Trumpas dar paskelbė, kad maratonui prilygstanti kelionė bus išplėsta – bus dalyvaujama Rytų Azijos šalių vadovų susitikime Filipinuose; iš pradžių ten nebuvo planuota vykti.

Svarbiausias užsienio politikos klausimas D. Trumpo kelionės darbotvarkėje: kaip pažaboti Šiaurės Korėjos balistinių ir branduolinių raketų programas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt