Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.03 14:36

Maltoje vyks žuvusios tinklaraštininkės laidotuvės

Šį penktadienį Maltoje bus palaidota tragiškai žuvusi garsi tinklaraštininkė Daphne Caruana Galizia. Aštriomis publikacijomis apie aukščiausių šalies pareigūnų korupciją išgarsėjusi moteris žuvo, susprogdinus jos automobilį.

D. Caruana Galizia žuvo spalio 16-ąją, kai jai išvažiavus iš namų, automobilyje sprogo galingais užtaisas. Šis žiaurus nusikaltimas sukrėtė nė pusės milijono gyventojų neturinčią Maltos salą ir jos vyriausybė pažadėjo viską nuodugniai ištirti.

D. Caruana Galizia išgarsėjo interneto publikacijomis būtent apie Maltos valdžios pareigūnų korupciją ir konkrečiai apie premjero Josepho Muscato šeimos verslus. Tai netgi išprovokavo pirmalaikius rinkimus, bet J. Muscatas juos vėl laimėjo. 

Maltos vyriausybė pasitelkė amerikiečių ir olandų kriminalistus ir tvirtina, kad ras žudikus. Šis nusikaltimas gerokai išjudino Maltos visuomenę. D. Caruanos Galizios rėmėjai piktinasi, kad valdžia nieko nepadarė, nors tinklaraštininkė perspėjo, kad jai buvo grasinta. Savo ruožtu tie, kurie nepritarė jos metodams sako, kad D. Caruana Galizia užsiėmė ne kova prieš korupciją, o paskalų skleidimu apie politinius oponentus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi