Pasaulyje

2017.11.02 20:46

Popiežius Pranciškus apsilankė Antrojo pasaulinio karo atminimo vietose

BNS 2017.11.02 20:46

Popiežius Pranciškus, minėdamas Visų šventųjų dieną, ketvirtadienį apsilankė amerikiečių karių kapinėse ir nacių žudynių vietovėje Romoje ir pareiškė, kad karas yra „mūsų susinaikinimas“.

Pontifikas padėjo gėlių prie 10 kapų Sicilijos ir Romos amerikiečių kapinėse, kur palaidoti 7 680 per karą žuvusių JAV piliečių. Jose taip pat pagerbti daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, kurie dingo per Italijos išlaisvinimo operacijas per Antrąjį pasaulinį karą.

Per mišių pamokslą Pranciškus sakė, kad daugybės baltų paminklinių kryžių vaizdas turėtų būti lyg raginimas palaikyti taiką; anot pontifiko, jie turėtų sakyti „daugiau jokio karo, jokių beprasmių žudynių“.

Pasak popiežiaus, žmonija neišmoko arba nenorėjo išmokti karo pamokų.

„Kaip dažnai istorijoje būna, kad žmonės, galvojantys sukelti karą, yra įsitikinę, kad atneš naują pasaulį, atneš pavasarį. Bet jis baigiasi žiema: bjaurumu, žiaurumu, teroro ir mirties kampanija“, – sakė jis.

Kviesdamas melstis už visus mirusiuosius, popiežius taip pat paminėjo asmenis, „kurie kasdien miršta mūšyje“, daugybėje konfliktų, dabar krečiančių įvairias pasaulio vietas.

Kiek vėliau popiežius lankėsi Ardeatino urvuose, kur 1944 metais įvyko vienos žiauriausių žudynių nacių okupuotoje Italijoje. Pranciškus ten pasimeldė, padėjo prie kapų gėlių ir pasirašė garbės knygoje: „Tai yra karo vaisiai: neapykanta, mirtis ir kraujo kerštas. Atleisk mums, Tėve.“

Popiežius Pranciškus yra ketvirtas pontifikas, aplankęs Ardeatino urvus. Anksčiau ten už karo aukas meldėsi Paulius VI, Jonas Paulius II ir Benediktas XVI.