Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.02 16:11

CŽA paskelbė O. bin Ladeno archyvą

ELTA 2017.11.02 16:11

JAV Centrinė žvalgybos agentūra (CŽA) paskelbė milžinišką nukauto „Al Qaeda“ lyderio Osamos bin Ladeno archyvą. Tai suteiks piliečiams galimybę „pažvelgti į šios teroristinės organizacijos planus ir veikimo būdą“, – Vašingtone pareiškė CŽA vadovas Mike`as Pompeo. Internete paskelbtą archyvą sudaro 470 tūkst. dokumentų.  

Šią medžiagą konfiskavo JAV elitinių pajėgų būrys, kuris 2011 metų gegužę užklupo ir nušovė O. bin Ladeną jo slėptuvėje Pakistane. Pasak politikos instituto „Foundation for Defense of Democracies“ tyrėjų, kurie prieš tai peržiūrėjo archyvą, jis iš tikrųjų atskleidžia naujų duomenų. 

Dokumentai padės „užpildyti kai kurias tuščias vietas, kurių dar būta dėl „Al Qaeda“ vadovybės“, sakė ekspertas Billas Roggio. Archyve, pavyzdžiui, yra O. bin Ladeno dienoraščių, taip pat jo mylimo sūnaus Hamzos vestuvių, kurios, atrodo, vyko Irane, vaizdo medžiaga. Tai yra pirmieji laisvai prieinami teroristų vadeivos jau suaugusio sūnaus atvaizdai.

O. bin Ladenas įkūrė teroristų tinklą „Al Qaeda“. Jis laikomas 2001 m. rugsėjo 11-osios išpuolių, JAV pražudžiusių apie 3 tūkst. žmonių, organizatoriumi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi