Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.02 14:12

Paskirtas naujas Britanijos gynybos sekretorius

BNS 2017.11.02 14:12

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May ketvirtadienį paskyrė Gaviną Williamsoną naujuoju gynybos sekretoriumi, jo pirmtakui Michaelui Fallonui atsistatydinus dėl parlamentą krečiančios lytinio priekabiavimo skandalo.

Apie mažai žinomo G. Williamsono paskyrimą savo pranešimu paskelbė Th. May biuras Dauningo gatvėje. Šis veikėjas anksčiau buvo Th. May Konservatorių partijos parlamentinės frakcijos drausmintojas.

Tai reikšmingas paaukštinimas 41 metų G. Williamsonui , kuris į parlamentą buvo išrinktas tik 2010 metais ir garsėja tuo, kad už augintinį akvariume ant savo stalo laiko tarantulą Kronusą.

„Karalienė buvo patenkinta galėdama patvirtinti ... Gavino Williamsono paskyrimą valstybės sekretoriumi gynybai“, – sakoma Dauningo gatvės pareiškime.

Tai vienas svarbiausių postų britų vyriausybėje, be to, šios pareigos yra vienos sunkiausių.

NATO narė Britanija gynybai skiria 2 proc. savo bendrojo vidaus produkto (BVP), bet ginkluotosios pajėgos nuolat patiria spaudimą mažinti išlaidas.

M. Fallonas apie savo atsistatydinimą paskelbė vėlai trečiadienį – jis tapo pirmąja augančio skandalo dėl lytinio priekabiavimo Vestminsteryje auka.

Anksčiau šią savaitę jis atsiprašė, kad 2002 metais padėjo ranką ant kelio vienai žurnalistei. Tačiau pranešama, kad yra ir kitų kaltinimų, kurie dar kol kas nepaviešinti.

M. Fallonas savo atsistatydinimo pareiškime ministrei pirmininkei rašė: „Pastarosiomis dienomis buvo pareikšta kaltinimų apie parlamento narių, įskaitant mano paties, elgesį. Daug jų buvo neteisingi, bet suprantu, kad praeityje nepateisinau aukštų standartų, mūsų reikalaujamų iš ginkluotųjų pajėgų, kurioms turiu privilegiją atstovauti.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi