Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.02 08:20

D. Trumpas: Niujorko išpuolio vykdytojui turėtų būti skirta mirties bausmė

ELTA 2017.11.02 08:20

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį paragino Niujorko išpuolio vykdytojui, kuris pikapu rėžęsis į praeivius pražudė aštuonis žmones, skirti mirties bausmę.

„Niujorko teroristas buvo patenkintas, prašydamas savo ligoninės palatoje pakabinti IS vėliavą. Jis nužudė 8 žmones, sunkiai sužeidė 12. JAM TURĖTŲ BŪTI SKIRTA MIRTIES BAUSMĖ!“, – tviteryje rašė D. Trumpas, omenyje turėdamas džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ vėliavą.


Kiek anksčiau prezidentas sakė svarstysiąs galimybę kaltinamąjį Sayfullą Saipovą nusiųsti į Gvantanamą – Kuboje veikiantį JAV karinį sulaikymo centrą, kuriame neribotą laiką laikomi užsienio šalių džihadistai. Ši JAV praktika sulaukia nuolatinės žmogaus teisių organizacijų kritikos.

Tyrėjai trečiadienį informavo, kad S. Saipovas, antradienį Niujorke rėžęsis į dviratininkus ir pėsčiuosius, prisipažino veikęs IS vardu ir teigė, kad dėl savo įvykdytų žudynių „jautėsi gerai“.

Prokurorai 29 metų uzbekų kilmės imigrantui S. Saipovui pateikė kaltinimus dėl išpuolio, kurį, anot jų, vyras pradėjo planuoti prieš metus.

Jam pareikšti kaltinimai materialinės paramos ir išteklių teikimu užsienyje veikiančiai teroristinei organizacijai ir smurto bei destrukcijos kėlimu, panaudojant motorinę transporto priemonę.

Kol kas neaišku, ar jam bus pateikta ir daugiau kaltinimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi