Pasaulyje

2017.11.02 08:15

Baigę tverti tvorą pasienyje su Rusija, latviai imsis Baltarusijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.02 08:15

Latvijos pareigūnai skelbia, kad kai tik kitais metais baigs tvorą prie Rusijos sienos, bus pastatyta ir 120 km ilgio tvora prie sienos su Baltarusija. Pasak Latvijos Sienų apsaugos tarnybos pareigūnų, 2018 metais rytinių sienų apsaugai bus išleista daugiau nei pusketvirto milijono eurų, o bendros išlaidos tvorai Baltarusijos pasienyje turėtų siekti 10,5 milijono eurų.

Pareigūnų teigimu, tvora bus 2 metrų aukščio, su spygliuota viela viršuje. Pernai Latvija pradėjo statyti tvorą palei sieną su Rusija. Sieną Baltarusijos pasienyje planuojama užbaigti iki 2020 metų pabaigos. 

Pareigūnai pabrėžia, kad tvoros tveriamos ne kariniais tikslais. Ir Rusija, ir Baltarusija tapo prekybos žmonėmis keliais, kuriais į ES bando patekti nelegalūs migrantai iš Afganistano, Pakistano ir kitų valstybių. Kasmet tokių migrantų areštuojama dešimtys. 

Lietuva planuoja iki 2020 metų kontroliuoti visą išorinę sieną su Baltarusija ir Rusija. Kur įmanoma, statyti tvoras kitose vietose  – įrengti modernias technines priemones. Iki šių metų pabaigos planuojama baigti 45 kilometrų ruožo sienos statybas palei Kaliningrado sritį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt