Pasaulyje

2017.11.01 21:54

CŽA paviešino informaciją apie radinius O. bin Ladeno rezidencijoje: paaiškėjo netikėtas teroristo pomėgis

DELFI.lt2017.11.01 21:54

CŽA paviešino Osamos Bin Ladeno dienoraštį ir 470 tūkst. kitų dokumentų. Tarp paviešintų dokomentų – liudijimai apie skilimą „Al Qaedoje“ ir rimtą teroristų susirūpinimą savo neigiamu įvaizdžiu pasaulyje. Be to, pas O. bin Ladeną buvo aptikri filmai – „Ledynmetis“ ir „Kremlius iš vidaus“. 

JAV Centrinė žvalgybos agentūra paviešino apie 470 tūkst. dokumentų, kurie buvo aptikti per reidą O. bin Ladeno rezidencijoje Pakistane po to, kai jis buvo nužudytas. Tarp dokumentų – O. bin Ladeno dienoraštis, jo viešųjų pasisakymų įrašai, įvairios nuotraukos, kurias rinko arba padarė teroristai, daugiau nei 10 tūkst. vaizdo failų.

Taip pat paviešinti dokumentai apie „Al Qaedos“ pasiruošimą dešimtosioms Rugsėjo 11-osios teroro išpuolio metinėms, teroristų bandymus panaudoti „Arabų pavasario“ įvykius savo tikslias, O. bin Ladeno pastangas suvienyti grupuotę, kurioje buvo daug nesutarimų dėl taktikos ir doktrinų, teroristų veiksmų, kaip pagerinti savo įvaizdį tarp musulmonų po to, kai žiniasklaida suformavo jų neigiamą įvaizdį.

CŽA pažymi, kad šiuo metu lieka nepublikuoti tik tie dokumentai, kurių viešinimas gali sukelti pavojų nacionaliniam saugumui, taip pat informacija, kurią saugo autorinės teisės, pornografija, žalingos programos, tušti dokumentai arba kitų dokumentų dublikatai. Tarp medžiagų, kurios nepublikuojamos dėl autorinių teisių – BBC filmas apie laukinę gamtą, animacinis filmas Viščiukas Cypsius“, animacinis filmas „Ledynmetis 3“, filmai „Absoliutus blogis“, „Betmenas“ „Kremlius iš vidaus“ (CŽA nenurodo, ar tai yra kūrybinis ar dokumentinis kūrinys), „Trys muškietininkai, specialusis CNN reportažas „O. bin Ladeno pėdomis“.

„Al Qaedos“ lyderis buvo nužudytas 2011 metų gegužės 2 dieną per JAV specialiųjų tarnybų vykdomą operaciją, teroristo kūnas buvo palaidotas jūroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.