Pasaulyje

2017.11.01 14:38

Rusijos prezidentas atvyko oficialaus vizito į Teheraną

ELTA 2017.11.01 14:38

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį atvyko oficialaus vizito į Irano sostinę Teheraną. Tikimasi, kad pokalbiuose didžiausias dėmesys bus skiriamas Sirijai, Irano branduoliniam susitarimui ir dvišaliams ryšiams.

V. Putinas dalyvaus susitikime su Irano ir Azerbaidžano prezidentais – Hassanu Rouhani ir Ilhamu Alijevu. Tačiau, Rusijai ir Iranui bendradarbiaujant įvairiais klausimais, Rusijos lyderis taip pat ves atskiras derybas su Irano prezidentu ir aukščiausiuoju lyderiu ajatola Ali Khamenei.

Kremliaus teigimu, pokalbiuose dominuos Sirijos tema. Sirijos prezidento Basharo al-Assado vyriausybę remiančios šalys Rusija ir Iranas bei Sirijos sukilėlius palaikanti Turkija šiais metais Kazachstano sostinėje Astanoje organizavo ne vieną Sirijos taikos derybų ratą. Derybų metu susitarta įvairiose karo nuvargintos Sirijos dalyse sukurti deeskalacijos zonas.

Trečiadienį V. Putinui lankantis Irane, taip pat bus kalbama apie 2015 m. pasiektą Irano branduolinį susitarimą, kuriuo itin nepatenkintas JAV prezidentas Donaldas Trumpas. JAV lyderis Irano branduolinį susitarimą apibūdino kaip siaubingą Amerikai. Pagal susitarimą Iranas sutiko apriboti savo branduolinę programą mainais už tarptautinių sankcijų panaikinimą.