Naujienų srautas

Pasaulyje2017.11.01 16:24

Pikapo vairuotojas Niujorke pražudė aštuonis žmones

LRT RADIJAS, BNS 2017.11.01 16:24

Uzbekistanas siūlo pagalbą Jungtinėms Valstijoms, aiškinantis išpuolį Niujorke, kai uzbekų kilmės vyriškis sunkvežimiu pražudė aštuonis žmones, dar vienuolika buvo sužeista. Furgoną į dviračių taką nukreipęs 29-erių Saifula Sajipovas buvo pašautas ir nugabentas į ligoninę. Šis teroro aktu įvardijamas įvykis Niujorke yra pirmas po 2001 m. rugsėjo 11-osios išpuolių.

Tarp žuvusiųjų – penki argentiniečiai draugai, taip pat Belgijos pilietė, dar dviejų aukų tapatybė neskelbiama. Tyrėjams pavyko su nusikaltėliu pasikalbėti, tačiau nepranešama, ar vyras jiems suteikė naujos informacijos.

Uzbekistano pilietis laimėjo žaliosios kortos loteriją ir į Jungtines Valstijas atvyko 2010-aisiais. Pavėžėjimo paslaugas teikianti bendrovė „Uber“ patvirtino, kad S. Sajipovas buvo vienas iš jos vairuotojų. Imigrantas iš Uzbekijos dar yra dirbęs ir krovininio sunkvežimio vairuotoju, kriminalinių nusikaltimų nebuvo padaręs, bet keturis kartus buvo užfiksuotas dėl eismo taisyklių pažeidimo.

Nors dėl išpuolio atsakomybės niekas neprisiėmė, tačiau, pasak liudininkų, iššokęs iš furgono, vyriškis šaukė „Dievas yra didis“, taip pat automobilyje rastas raštelis, kuriame nurodama, kad jis priklausė „Islamo valstybei“.

„Tai teroro aktas ir itin bailus teroro aktas prieš nekaltus civilius, prieš žmones, kurie net negalvojo, kad juos kažkas galėtų mirtinai partrenkti“, – kalbėjo didmiesčio meras Billas de Blasio.

Prezidentas Donaldas Trumpas vadino jį „sunkiai sergančiu ir pamišusiu asmeniu.“

Susidūręs su didžiausiu teroristiniu išpuoliu per beveik metus, kai pradėjo eiti pareigas, respublikonas prezidentas ir ginkluotųjų pajėgų vadas paskelbė nurodęs Krašto saugumo departamentui paspartinti jo „ekstremalaus patikrinimo programos“ taikymą atvykėliams iš užsienio.

Jungtinės Valstijos privalo neleisti „Islamo valstybės“ džihadistams grįžti ar atvykti į šalį po pralaimėjimų užjūryje, sakė D. Trumpas, nors Niujorko pareigūnai dar nesiejo užpuoliko su jokia konkrečia grupuote.

Pasak policijos, jis 15 val. 6 min. (21 val. 6 min. Lietuvos laiku) nukreipė išnuomotą „Home Depot“ pikapą dviračių ir pėsčiųjų taku, kuriuo nuostabią saulėtą dieną judėjo turistai ir niujorkiečiai, ir važiavo juo, kol susidūrė su mokyklos autobusu.

Tada įtariamasis iššoko iš pikapo laikydamas du ginklus, kurie vėliau buvo nustatyti esą dažasvydžio pistoletas ir šratinis šautuvas; policininkui šovė jam į pilvą ir vyras buvo areštuotas, nurodė policija.

Šis daug aukų pareikalavęs incidentas Niujorke yra pirmas JAV nuo gegužės 18 dienos, kai vienas JAV karinio jūrų laivyno veteranas Taimso aikštėje automobiliu rėžėsi į pėsčiuosius, užmušdamas 18-metę iš Mičigano ir sužeisdamas dar 22 žmones.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi