Pasaulyje

2017.10.31 20:02

Apklausa: daugiau katalonų pritaria regiono nepriklausomybei

ELTA2017.10.31 20:02

Katalonijos nepriklausomybei pritaria daugiau katalonų nei nepritaria, antradienį parodė regioninės vyriausybės apklausa.

Šie rezultatai stipriai skiriasi nuo ankstesnėje viešosios nuomonės apklausoje gautų rezultatų. Joje užtikrintai pirmavo už regiono vienybę pasisakantys katalonai.

Remiantis naujausios, spalio 16–29 dienomis atliktos, apklausos duomenimis, į klausimą „Ar norite, kad Katalonija taptų nepriklausoma valstybė?“, 48,7 proc. respondentų atsakė „taip“. Tuo tarpu „ne“ atsakė 43,6 proc. apklaustųjų.

Liepos mėnesį atliktoje apklausoje nepriklausomybei nepritarė beveik 50 proc. žmonių, o už nepriklausomybę pasisakė 41,1 proc.

Apklausa atlikta Madridui įvedus Katalonijoje tiesioginį valdymą ir nušalinus pusiau autonominio regiono lyderius. Šių priemonių imtasi po to, kai penktadienį Katalonijos parlamentas paskelbė nepriklausomybę nuo Ispanijos.

Spalio 1 d. Katalonijoje įvyko referendumas dėl regiono nepriklausomybės. Jame dalyvavo 2,28 milijono iš 5,31 milijono katalonų, turinčių teisę balsuoti. Daugiau kaip 90 procentų balsavusiųjų buvo už Katalonijos nepriklausomybę. Madridas laiko šį referendumą neteisėtu ir atsisako pripažinti jo rezultatus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.