Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.31 16:15

Tiriama 14-metės rusų manekenės mirtis Kinijoje

BNS 2017.10.31 16:15

Rusijoje antradienį pradėtas baudžiamasis tyrimas dėl po Šanchajaus mados savaitės mirusios keturiolikmetės rusų manekenės, kilus klausimų dėl jos darbo sąlygų.

Permės srities, kur Vlada Dziuba gyveno, tyrėjai mėgina išsiaiškinti ar jos mirties aplinkybes paskatino aplaidumas, praneša naujienų agentūra TASS, cituojanti srities tyrėjus.

Mergina mirė penktadienį vienoje Kinijos ligoninių dėl kelių organų nepakankamumo, prieš tai ji dalyvavo Šanchajaus mados savaitėje.

V. Dziubos motina rusų televizijai sakė, kad mergina neseniai skundėsi esanti pervargusi po 13 valandų trukusios darbo dienos.

V. Dziubai atstovavusi Kinijos modelių agentūra „ESEE Model management“ neigė kaltinimus, kad paauglė manekenė persidirbo ir jai buvo nepakankamai mokama; agentūra teigia, kad mergina mirė nuo sepsio – bakterinio kraujo užkrėtimo.

Rusų tyrėjai kol kas neįvardijo įtariamųjų, bet sako svarstantys galimybę susisiekti su Kinijos tarnybomis, pasiūlyti „tarptautinę teisinę pagalbą ir bendradarbiauti tiriant bylą“.

Permėje manekenei atstovavusios Rusijos agentūros vadovė Elvyra Zaiceva vietiniam naujienų tinklalapiui 59.ru sakė, kad ji ir V. Dziubos šeima bei draugai taip pat buvo apklausti.

Antradienį Rusijos generalinis konsulas Šanchajuje Aleksejus Jevsikovas TASS sakė, kad jam įtarimą kelia jaunosios manekenės darbo sąlygos. Tarp nerimą keliančių elementų yra tai, kad ji neturėjo sveikatos draudimo.

„Kyla įtarimas, kad neatsakingos tarpininkavimo firmos nepilnamečius išsiunčia dirbti be teisininkų“, – sakė A. Jevsikovas.

„Taip pat, V. Dziubos sutartis buvo pažeista – jai nesuteiktas sveikatos draudimas“, – sakė jis.

Rusijos generalinis konsulas pabrėžė, kad modelių industrija Kinijoje „išsigimsta ir tampa pavojinga“.

„Į Kiniją vyksta daugybė manekenių iš Rusijos, ypač į rytinius šalies regionus. Apie juos nieko nežinome, nes jie nesiregistruoja konsulate, – sakė A. Jevsikovas. – Apie juos sužinome tik įvykus tokiai tragedijai kaip dabar.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi