Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.31 15:40

V. Putinas – paminklo Stalino aukoms atminti pristatyme: kritikai kaltina cinizmu

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Maskvoje visuomenei pristatė paminklą Stalino aukoms atminti. Georgijaus Franguliano sukurtą „Sielvarto sieną“ apžvalgininkai vadina vienu stipriausių Stalino nusikaltimus pripažįstančiu simboliu, bet pabrėžia, kad V. Putino santykis su sovietine Rusijos praeitimi ir toliau – mažų mažiausiai dviprasmiškas.

Tai – turbūt stipriausias atminties gestas per visą valdymo laikotarpį iš prezidento, kuris bandymus demonizuoti Staliną anksčiau lygino su gudrybėmis prieš Rusiją. 

Putino valdymo laikotarpiu atminimo lentos ir biustai paprastai kilo Stalinui, naujausias – prieš mėnesį prie Maskvos karo istorijos muziejaus, kurį atidengė ir kai kurie Dūmos nariai.

„Mes ir mūsų palikuonys turėtume prisiminti represijų tragediją ir prie jos privedusias priežastis. Tačiau tai nereiškia reikalavimų suvedinėti sąskaitas. Niekada daugiau nevalia stumti visuomenės prie pasidalijimų bedugnės. Dabar svarbu visiems kliautis pasitikėjimo ir stabilumo vertybėmis“, – kalbėjo V. Putinas, atidengdamas paminklą. 

Plačiau apie tai – Algirdo Acaus reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi