Pasaulyje

2017.10.30 20:48

D. Trumpo kampanijos patarėjas prisipažino melavęs apie ryšius su Rusija

BNS2017.10.30 20:48

Anot pirmadienį visuomenei paviešintų teismo dokumentų, vienas Donaldo Trumpo prezidento kampanijos patarėjų prisipažino melavęs FTB pareigūnams vykdantiems tyrimą dėl Rusijos galimo kišimosi į 2016 metų Amerikos prezidento rinkimus.

Pernai metų pradžioje buvęs D. Trumpo kampanijos patarėjas užsienio politikos klausimais George`as Papadopoulos, spalio 5 dieną prisipažino, kad mėgino nuslėpti ryšius su profesoriumi, tariamai remiamu Maskvos, kuris siūlė „skandalingos informacijos“ apie D. Trumpo rinkimų konkurentę Hillary Clinton.

„Pateikdamas melagingus parodymus ir praleisdamas tam tikrą informaciją, kaltinamasis G. Papadopoulos sutrukdė FTB tirti su kampanija susijusių asmenų ryšius su Rusijos vyriausybe, kur galimai kišosi į 2016 metų prezidento rinkimus“, – rašoma kaltinimuose.

Kaltinimai ir G. Papadopulos prisipažinimas pirmadienį tapo prieinami visuomenei. Kiek anksčiau buvo pareikšti kaltinimai buvusiam D. Trumpo rinkimų kampanijos vadovui Paului Manafortui ir jo ilgamečiam verslo partneriui Rickui Gatesui, kad šie rengė sąmokslą prieš JAV, plovė pinigus ir pateikė melagingą informaciją.

Šie kaltinimai yra pirmieji nuo gegužės mėnesio, kai specialusis prokuroras Robertas Muelleris pradėjo tyrimą dėl galimo Rusijos kišimosi į JAV rinkimus.

JAV prezidentas D. Trumpas pirmadienį atmetė trims jo patarėjams pareikštus kaltinimus. Prezidentas tikino, kad su Rusija nebuvo rengiamas joks sąmokslas ir ragino tyrėjus atkreipti dėmesį į jo politinę konkurentę H. Clinton.

D. Trumpas prapliupo pykčiu, kai jo kampanijos vadovui Paului Manafortui ir dar vienam patarėjui buvo pareikšti kaltinimai sąmokslu, o paviešinti teismo dokumentai parodė, kad patarėjas G. Papadopolous prieš kelias savaites prisipažino melavęs apie ryšius su Rusija.

„Atleiskit, bet tai buvo prieš daugybę metų, dar prieš Paului Manafortui įsitraukus į Trumpo kampaniją. Bet kodėl netiriama suktoji Hillary ir demokratai????? – Twitter rašė D. Trumpas. –....beje, NĖRA JOKIO SĄMOKSLO!“