Pasaulyje

2017.10.30 16:00

Buvęs D. Trumpo rinkimų kampanijos vadovas pasidavė teisėsaugai

Buvusiam Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos vadovui Paului Manafortui pateiks kaltinimus komisija, tirianti Rusijos kišimąsi į prezidento rinkimus Amerikoje 2016 metais. Kokie tai kaltinimai – dar neaišku, bet P. Manafortui ir jo buvusiam verslo partneriui Rickui Gatesui nurodyta pasiduoti teisėsaugai, ir jie netruko atvykti į Federalinį tyrimų biurą (FTB).

D. Trumpo komandos ryšius su Kremliumi tirianti komisija, kuriai gegužę vadovauti paskirtas specialusis prokuroras Robertas Muelleris, tyrimo dar nebaigė, jis gali trukti dar mėnesius ar net metus. R. Muelleris surinko itin patyrusių prokurorų komandą, tiria ir tokias sritis kaip finansiniai nusikaltimai ir propaganda socialiniuose tinkluose, apklausė buvusius ir esamus Baltųjų rūmų pareigūnus. 

D. Trumpas ir jo komanda neigia darę ką nors neteisėta.

„Jeigu tai P. Manafortas, jis jau, atrodo, sakė, kad gali būti apkaltintas, tai mums gali padėti atsakyti į svarbiausią tyrimo klausimą – juk žinome, kad Rusijos valdžia per tarpininkus bandė susisiekti su D. Trumpo kampanija, pasiekti P. Manafortą, kitus, siūlė informaciją apie demokratų kandidatę Hilary Clinton, kad padėtų D. Trumpo kampanijai. 

Iš „Washington Post“ žinome, kad P. Manafortas bandė susisiekti kita kryptimi – su Kremliumi – per oligarchus tokius kaip Olegas Deripaska, siūlė pinigus už informaciją, gal pinigus, kurių gavo Ukrainoje, kai dirbo prorusiškai partijai. Tad noriu paklausti – kas ką gavo, kai reikalavimai buvo priešingų krypčių? Kokią informaciją P. Manafortas suteikė rusams, kaip elgsis prezidentas dėl sankcijų. Tai būtų svarbiausia tuomet Kremliaus norima informacija“, – sako Atstovų rūmų narys, demokratas Adamas Schiftas.