Pasaulyje

2017.10.30 15:33

Nušalintus Katalonijos pareigūnus siūlo apkaltinti maištu ir lėšų grobstymu

BNS2017.10.30 15:33

Ispanijos valstybės prokuroras pirmadienį paskelbė siekiantis apkaltinti atstatydintus Katalonijos regiono vyriausybės ir parlamento pareigūnus maištu, antivyriausybine veikla ir lėšų grobstymu.

Už šiuos nusikaltimus pagal Ispanijos įstatymus galima skirti įkalinimo bausmes atitinkamai iki 30, 15 ir šešerių metų.

Šalies vyriausiasis prokuroras Jose Manuelis Maza sakė, kad prašys teisėjų skirti šiems pareigūnams prevencinių priemonių, bet nenurodė, ar tarp jų būtų areštas ir sulaikymas iki teismo.

Pasak prokuroro, siekiama, kad kaltinimai nušalintiems Katalonijos pareigūnams būtų iškelti vienoje Nacionalinio Teismo tiriamoje byloje. Tarp minimų pareigūnų yra nušalintasis regiono lyderis Carlesas Puigdemont`as ir jo pavaduotojas Oriolis Junquerasas, nors J. M. Maza jų vardų nepaminėjo.

J. M. Maza sakė, kad antra byla, susijusi su Katalonijos parlamento vadovais, įskaitant pirmininkę Carme Forcadell, buvo iškelta šalies Aukščiausiajame Teisme.

Kai kurie renkami Ispanijos pareigūnai, tarp jų – regionų parlamentų nariai, turi tam tikro laipsnio teisinę neliečiamybę ir gali būti teisiami tik aukščiausios instancijos teisme.

J. M. Maza kaltinimus paskelbė trumpai pasirodęs žiniasklaidos atstovams Madride. Į žurnalistų klausimus jis neatsakinėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.