Pasaulyje

2017.10.30 12:58

Lenkijoje mirė vyras, kuris pasidegė protestuodamas prieš šalies vyriausybę

ELTA 2017.10.30 12:58

Mirė anksčiau šį mėnesį Varšuvoje pasidegęs vyras, pirmadienį pranešė Lenkijos žiniasklaida. Pasak vyro šeimos, jis taip pasielgė protestuodamas prieš šalį valdančią dešiniųjų vyriausybę.

54-erių metų vyras, įvardijamas kaip Piotras S., mirė sekmadienį, taip ir neatgavęs sąmonės, rašoma nepriklausomos Lenkijos naujienų svetainės „OKO.press“ paskelbtame nekrologe.

Kaip teigiama, depresija sirgęs Piotras S. spalio 19 dieną pasidegė prie stalinizmo laikų Varšuvos Kultūros ir mokslo rūmų. Prieš tai jis mėtė protesto skrajutes ir šaukė: „Aš protestuoju!“

Praeiviai mėgino užgesinti ugnį, tačiau tai nepadėjo, ir vyras ligoninėje atsidūrė sunkios būklės.

Lenkijos televizijos kanalas TVN pirmadienį citavo vyro dukrą, teigusią, kad šis jos tėvo „veiksmas buvo politinis pareiškimas ir neturėjo nieko bendro su jo liga (depresija)“.

Lenkijos žiniasklaida plačiai citavo vyro parengtą lankstinuką, kuriuo socialiniuose tinkluose pasidalijo įvykio liudininkai.

„Myliu laisvę ir todėl nusprendžiau pasiaukoti – tikiuosi, kad mano mirtis supurtys daugelio žmonių sąžines“, – rašė Piotras S., save apibūdindamas kaip „paprastą žmogų, visai kaip jūs“.

Be to, vyras kaltino valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) vadovą Jaroslawą Kaczynskį „rankas susitepus krauju“.

Skrajutėje PiS vyriausybė taip pat kaltinama ribojanti pilietines žmonių teises, pažeidžianti Konstituciją ir griaunanti Konstitucinį teismą bei nepriklausomą teismų sistemą.