Pasaulyje

2017.10.29 15:15

Vidurio Europoje per audrą žuvo mažiausiai 3 žmonės

BNS, 15min.lt2017.10.29 15:15

Per audrą, stipriais vėjais užklupusią Vidurio Europą, sekmadienį žuvo mažiausiai trys žmonės, daug kur nutrūko elektros tiekimas, sutriko transporto eismas, pranešė gelbėtojai. Berlyno priešgaisrinė tarnyba sekmadienį dėl audros, siaučiančios šiaurinėje Vokietijos pakrantėje, paskelbė nepaprastąją padėtį. Vien ankstų rytą Vokietijos sostinėje gauta apie 100 su oro sąlygomis susijusių iškvietimų.

Vokietijos geležinkelių bendrovė „Deutsche Bahn“ pranešė, kad audra sutrikdė traukinių eismą šiaurinėje ir centrinėje šalies dalyse. Traukinių eismą teko apriboti Berlyne ir Hamburge. Vokietijoje dėl audros jaučiamas potvynis Hamburge, kur vanduo tyvuliuoja aplink žuvų turgavietę. Kai kuriose Vokietijos vietovėse, kaip matyti nuotraukose, išvartyti medžiai – jie nutraukė elektros laidus, užtvėrė kelius.

Su Vokietija besiribojanti Austrija taip pat rengiasi audrai, o sostinė Viena jau uždarinėja viešus parkus ir sodus. Austrijoje taip pat atidėtos sekmadienį turėjusios vykti Pasaulio taurės didžiojo slalomo varžybos.

Čekijoje virsdami medžiai užmušė moterį Trebičo mieste ir pagyvenusį vyrą Jičyne į šiaurės rytus nuo Prahos.

Lenkijoje žuvo vyras, jo automobiliui įsirėžus į ant kelio nukritusią storą šaką netoli Ščecino šalies šiaurės vakaruose, nurodė ugniagesiai.

Dėl stiprių vėjų Čekijoje sustabdytas eismas dešimtimis geležinkelių bei keliais plentais. Kai kuriose upėse šalies šiaurėje vanduo pakilo iki aukščiausio lygio.

„Šiuo metu šimtai tūkstančių namų ūkių yra be elektros“, – sakė valstybinio energetikos konglomerato ČEZ atstovė spaudai Sonia Holingerova Hendrychova.

Lenkijos vakaruose elektros neturi maždaug 200 tūkst. gyventojų.

Austrijoje atidėtos sekmadienį turėjusios vykti Pasaulio taurės didžiojo slalomo varžybos.

Vokietijoje dėl audros jaučiams potvynis Hamburge, kur vanduo tyvuliuoja aplink žuvų turgavietę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.