Pasaulyje

2017.10.29 15:38

EP pirmininkas: niekas nepripažins Katalonijos

BNS 2017.10.29 15:38

Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani pareiškė, kad niekas niekad nepripažins Katalonijos nepriklausoma valstybe.

Pasak jo, nepriklausomybės referendumas Katalonijoje buvo neteisėtas ir įstatymo viršenybė turi būti atkurta. Jis dar pridūrė esąs prieš ES tarpininkavimą, pabrėždamas, kad ši krizė yra Ispanijos vidaus rūpestis.

A. Tajani sakė, kad Ispanijos sprendimas rengti naujus rinkimus vienašališkai nepriklausomybę paskelbusioje Katalonijoje „yra teisingas ir būtinas įgyvendinti“.

Europos Parlamento vadovas su žurnalistais bendravo išvykdamas iš Vatikano po forumo apie Europos ateitį.

Pasak jo, Europos pozicija yra labai aiški: „Niekas niekada nepripažins Katalonijos nepriklausoma šalimi. Referendumas buvo neteisėtas... Įstatymo viršenybė turi būti atkurta“.

Rinkimai leis katalonams „nuspręsti, kokios vyriausybės jie nori; viskas turi vykti pagal Ispanijos konstituciją“, pridūrė A. Tajani.

Europa tikisi, kad dialogas gali padėti išspręsti „sudėtingą situaciją“, sakė jis ir dar pridūrė, kad „tai nereiškia, kad Europos Sąjunga galėtų tarpininkauti, nes tai yra Ispanijos vidaus klausimas“.