Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.28 16:36

Indonezijoje pirotechnikos fabriko savininkas paskelbtas įtariamuoju dėl mirtino gaisro

BNS 2017.10.28 16:36

Byloje dėl 48 gyvybes nusinešusio gaisro Indonezijos fejerverkų fabrike paskelbti trys įtariamieji, šeštadienį pranešė policija.

Iki pragaištingo ketvirtadienį kilusio gaisro fejerverkų fabrikas greta Indonezijos sostinės Džakartos veikė vos šešias savaites. Per suvirinimo įrangos žiežirbų sukeltą gaisrą žuvo daugiau kaip pusė bendrovės darbuotojų, dar 45 buvo sužeisti. Ši nelaimė laikoma viena baisiausių pastarųjų metų pramonės katastrofų šalyje.

Policija nurodė, kad įtarimai pareikšti gamyklos savininkui Indrai Liyono, vienam iš bendrovės direktorių Andri Hartanto ir suvirinitojui Subarnai Egai.

Jiems gresia iki penkerių metų įkalinimas ir 500 milijonų rupijų (EUR 32 tūkst.) bauda už aplaidumą darbe, nusinešusį žmonių gyvybių.

„Liudytojų parodymai ir medicininė ekspertizė atskleidė, kad gaisro priežastis buvo suvirinimo įrengimų žiežirbos, pasiekusios fejerverkų medžiagą“, - spaudos konferencijoje pranešė Džakartos policijos atstovas spaudai Argo Yuwono.

Policija apklausė I. Liyono ir A. Hartanto, tačiau S. Egos buvimo vieta nežinoma.

Policijos pareigūnai taip pat pranešė, kad bendrovėje „Panca Buana Cahaya Sukses“ dirbo mažiausiai trys nepilnamečiai – dėl šio pažeidimo įmonė gali būti uždaryta.

Pražūtingi gaisrai Indonezijoje nėra retenybė, nes šioje daugiau kaip 250 milijonų gyventojų turinčioje valstybėje priešgaisrinės saugos reikalavimų dažnai nesilaikoma.

Tarptautinė darbo organizacija (ILO) paskelbė, kad Indonezijai būtina padidinti darbo saugos inspektorių skaičių ir gerinti darbininkų saugos mokymus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi