Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.28 15:06

Dešimtis moterų ŽIV užkrėtęs italas nuteistas kalėti 24 metus

BNS 2017.10.28 15:06

Italijos teismas penktadienį nuteisė kalėti 24 metus ŽIV užsikrėtusį vyrą, per beveik dešimtmetį žmogaus imunodeficito virusu tyčia užkrėtusį 30 moterų, su kuriomis mylėdavosi be apsaugos priemonių.

Dešimtis moterų 33-ejų metų finansininkas Valentino Talluto suviliojo socialiniuose tinkluose ir pažinčių svetainėse. Be to, jis neretai susitikinėdavo su keliomis moterimis vienu metu.

Romos prokurorai V. Talluto siūlė įkalinti iki gyvos galvos. Vis dėlto po 12 valandų svarstymo teismas nusprendė jį įkalinti 24 metams, padaręs išvadą, kad savo veiksmais kaltinamasis nesukėlė epidemijos.

Paskelbus nuosprendį, kai kurios aukos glėbesčiavosi ir verkė, pranešė teismo salėje buvę žurnalistai.

Teismas išsiaiškino, kad imuninę sistemą griaunančiu ir AIDS sukeliančiu virusu V. Talluto užkrėtė 30 moterų iš 53, su kuriomis jis turėjo lytinių santykių nuo 2006-ųjų, kai jam buvo diagnozuotas ŽIV, iki sulaikymo 2015 metais.

Tyrėjų teigimu, ŽIV užsikrėtė ir vėlesni trijų moterų partneriai bei ketvirtosios kūdikis.

Rebibijos kalėjime Romoje kovą prasidėjusio teismo proceso metu moterys pasakojo, kaip V. Talutto jas vaišindavo vynu ir vakarienėmis, tvirtindavo jas įsimylėjęs ir įtikinėdavo užsiimti nesaugiais lytiniais santykiais.

Moterys, prašiusios jo naudoti prezervatyvą, tvirtino, kad V. Talutto atsakydavo ir tvirtindavo esąs alergiškas apsaugos priemonėms arba ką tik išsityręs dėl ŽIV.

Kai moterys suprato esančios užsikrėtusios ŽIV – atsitiktinai, pablogėjus sveikatai arba kai pavojaus varpais ėmė skambinti kitos su juo susitikėjusios moterys – V. Talluto, jų teigimu, tvirtino su tuo neturįs nieko bendra.

Jo advokatai teigia, kad V. Talutto veiksmai buvo „neatsakingi, tačiau netyčiniai“.

Riccardo De Luca/AGF/SIPA/Scanpix nuotr.

„Tebemyli“

Daugelis V. Talluto aukų buvo studentės, keletas turėjo vaikų. Jauniausioji santykių su kaltinamuoju pradžioje buvo vos 14-metė, o vyriausioji – 40 metų.

Kiekviena pasakojo apie patirtą siaubą dėl ŽIV infekcijos, dėl kurios atitolo nuo šeimos narių, bei medicininius išbandymus.

Kai kurios moterys su V. Talluto kartu liko ne vieną mėnesį po to, kai suprato užsikrėtusios. Galiausiai jį palikdavo dėl nuolatinės neištikimybės – vyras kartais susitikinėdavo su šešiomis moterimis vienu metu.

Prokurorai reikalavo, kad akiniuotas kresnas finansininkas už „sąmoningą sužalojimą“ ir sukeltą „epidemiją“ būtų įkalintas iki gyvos galvos.

„Talluto niekada nebendradarbiavo, teikė melagingus parodymus, visuomet neigė savo atsakomybę, net pateikus įrodymų. Savo veiksmais jis siekė sėti mirtį“, – praėjusį mėnesį teisme teigė prokurorė Elena Neri.

Tačiau gynyba kaltinamąjį vaizdavo kaip jaunuolį, trokštantį dėmesio ir niekada nepažinojusį tėvo bei motinos – ŽIV užsikrėtusios narkomanės, kuri mirė, kai jam buvo vos ketveri.

Viena iš nukentėjusiųjų iki šiol atsisako nutraukti ryšius su V. Talluto. Liepą ji pasakojo teismui apie 2014-aisiais įvykusią jųdviejų pažintį, kaip jis jai iškart pasisakęs esantis užsikrėtęs ŽIV ir kaip ji atleido meilužiui jo neištikimybę.

„Mes norime susituokti. Aš tebemyliu Valentino – jis nėra monstras, kaip visi jį vaizduoja“, – teigė moteris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi