Pasaulyje

2017.10.29 11:49

Britanijoje 9 jūreiviai pašalinti už narkotikų vartojimą

BNS 2017.10.29 11:49

Devyni Didžiosios Britanijos jūreiviai, vieno atominio povandeninio laivo įgulos nariai, buvo pašalinti iš Karališkųjų jūrų pajėgų dėl teigiamų narkotikų tyrimų rezultatų, šeštadienį patvirtino Gynybos ministerija.  

„HMS Vigilant“, viename iš keturių atominėmis raketomis ginkluotų Karališkųjų jūrų pajėgų povandeninių laivų, tarnavę jūreiviai pašalinti gavus privalomo tyrimo dėl neteisėtų medžiagų vartojimo rezultatus.

Kaip teigia dienraštis „Daily Mail“, paaiškėjo, kad jūreiviai vartojo kokainą.

„Netoleruojame narkotikų vartojimo tarp personalo narių, – sakė Karališkųjų jūrų pajėgų atstovas spaudai. – Mūsų taikomų aukštų standartų neatitinkantiems asmenims gresia pašalinimas iš tarnybos.“

Jis patvirtino, kad taip pat pradėtas tyrimas dėl netinkamų santykių tarp „HMS Vigilant“ įgulos narių, apie kuriuos šį mėnesį rašė Didžiosios Britanijos spauda.

„Galime patvirtinti, kad vyksta tyrimas, tačiau plačiau komentuoti šiuo etapu nedera, – pridūrė atstovas spaudai. – Bet kokie kaltinimai netinkamu elgesiu vertinami rimtai ir bus nagrinėjami.“

Kaip rašo dienraštis „The Telegraph“, šio laivo kapitonas ir jo pirmasis padėjėjas buvo nušalinti nuo pareigų, kol vyksta tyrimas dėl jų netinkamų ryšių su laive tarnaujančiomis moterimis.

Laikraštis nurodė, kad komandoras leitenantas Michaelas Sealas palaikė nesantuokinį romaną su borto inžiniere leitenante Hannah Litchfield.

Tuo tarpu laivo vadas komandoras Stuartas Armstrongas esą buvo nušalintas dėl įtariamų ryšių su jaunesniąją leitenante Rebecca Edwards.

Laivyno šaltinia sakė, kad dviejų karo laivo vyriausiųjų vadų nušalinimas yra „itin neįprastas”.

„HMS Vigilant“ yra vienas iš keturių Didžiosios Britanijos karinių jūrų pajėgų „Vanguard“ klasės povandeninių atomlaivių.

Kiekvienas laivas gali nešti iki aštuonių balistinių raketų „Trident“ su branduolinėmis kovinėmis galvutėmis.