Pasaulyje

2017.10.27 15:53

Indijos gydytojai atskyrė galvomis suaugusius dvynius

BNS 2017.10.27 15:53

Indijoje per ilgiau kaip 36 val. trukusią operaciją, kurioje dalyvavo 40 gydytojų, buvo sėkmingai atskirti galvomis suaugę dvyniai.

Dvejų metų dvyniai, kurių apsigimimo atvejis yra labai retas, pasitaikantis kartą per maždaug 2,5 mln. gimdymų, nuo trečiadienio buvo operuojami valstybinėje ligoninėje Delyje.

„Tai buvo komandinis 40 gydytojų, 20 slaugytojų ir daugelio kitų darbuotojų darbas. Be jų pagalbos tai nebūtų įmanoma“, – sakoma medicinos mokslų instituto „All India Institute of Medical Science“ (AIIMS) ligoninės pareiškime.

Vienas dalyvavusių chirurgų sakė, kad sunkiausia buvo užtaisyti skyles, kurios berniukų galvose liko po atskyrimo.

Dvyniai gimė viename rytinės Odišos valstijos kaime. Kai kurios jų kraujagyslės, dalis smegenų audinio buvo bendros. Pirmos atskyrimo fazės operacija jiems buvo atlikta rugpjūtį.

„Sunkiausias dalykas po atskyrimo buvo užtikrinti odos padengimą, ... nes po operacijos jų galvose liko didelės skylės“, – sakė plastikos chirurgas Maneeshas Singhalas.

„Odos buvo gauta plečiant du balionėlius, kurie jų galvose buvo įsodinti per pirmą operaciją rugpjūčio mėnesį, – penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė M. Singhalas. – Kitas žingsnis bus jų kaukolių rekonstrukcija.“

Maždaug pusė visų Siamo dvynių gimsta negyvi, o išgyvenimo koeficientas yra nuo 5 iki 25 procentų.

Tokie dvyniai išsivysto iš vieno kiaušinėlio, kuris sveikų dvynių atvejais skyla pusiau, o Siamo dvynių atvejais – skyla ne visiškai.