Pasaulyje

2017.10.26 22:31

„Twitter“ uždraudė RT ir „Sputnik“ skelbti savo paskyrose reklamą

BNS 2017.10.26 22:31

Socialinis tinklas „Twitter“ uždraudė Rusijos finansuojamam televizijos tinklui RT ir naujienų agentūrai „Sputnik“ savo paskyrose skelbti reklamą, ketvirtadienį savo tinklaraštyje paskelbė tviterio atstovai.

Šis sprendimas įsigaliojo iškart po paskelbimo. „Twitter“ teigimu, taip pasielgti buvo nuspręsta atsižvelgus į kompanijos atliktus tyrimus apie 2016 metų JAV prezidento rinkimus bei Jungtinių Valstijų žvalgybos tarnybų ataskaitas, kuriose teigiama, kad RT ir „Sputnik“ mėgino paveikti rinkimų baigtį.

„Mums buvo nelengva priimti šį sprendimą, ir žengiame šį žingsnį dabar, laikydamiesi (įsipareigojimo) teikti „Twitter“ vartotojams sąžiningas paslaugas“, – teigiama kompanijos pranešime.

„Twitter“ atstovai pabrėžė, kad tiek RT, tiek „Sputnik“ galės ir toliau naudotis savo paskyromis šiame socialiniame tinkle.

Be kita ko, „Twitter“ pažadėjo paaukoti iš tų žiniasklaidos priemonių reklamos uždirbtus 1,9 mln. dolerių (1,6 mln. eurų) nepriklausomiems tviterio naudojimo per rinkimus tyrimams.

Tuo tarpu Rusija pažadėjo atsakyti į šiuos „Twitter“ veiksmus, nurodė Užsienio reikalų ministerija.

„Laikome tai dar vienu agresyviu žingsniu, kuriuo siekiama užblokuoti Rusijos televizijos kanalo „Russia Today“ veiklą, ir spaudimu iš JAV isteblišmento bei saugumo tarnybų pusės. Natūralu, kad į tai bus sureaguota“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Trukdymas Rusijos žiniasklaidos veiklai, netgi panaudojant saugumo agentūrų arsenalo pagalbą, įrodo, kad Jungtinės Valstijos šiurkščiai pažeidžia tiek tarptautinius, tiek nacionalinius įstatymus, garantuojančius žodžio laisvę“, – pridūrė ji.

„Tos privačios kompanijos, kurios prisidėjo prie šios kampanijos, įrodo beprecedentę JAV teisėsaugos ataką prieš žiniasklaidą“, – parašė M. Zacharova.