Pasaulyje

2017.10.28 18:46

Įtakingą postą iškeitė į vynuogyną

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2017.10.28 18:46

Dar prieš metus Sebastianas di Bella buvo vienas įtakingiausių žmonių Sicilijoje, tačiau politiką jis iškeitė į vynuogyną ir dabar jam rūpintis tenka nebent dėl gamtos išdaigų. 

Jeigu valdžios galią būtų galima pavaizduoti spalvomis, Sicilijoje ryškiausiai šviestų pačiame sostinės Palermo centre stovintys Normanų rūmai. Seniau šioje vietoje buvo finikiečių gyvenvietė. 

Romėnų laikais iškilo tvirtovė, vėliau tarnavusi bizantiečiams ir užkariautojams arabams. 

XI a. ant ankstesnių pamatų iškilo ištaiginga Normanų pilis, kurioje Europos galingieji savo sprendimais keitė istoriją. 

Gyventojus čia vilioja Palatino koplyčia. 1140 metais Sicilijos karaliaus Rogerio II pastatytos koplyčios vidus gniaužia kvapą, tačiau iš užjūrio atvežto granito mozaikomis nusagstyta ir auksu puošta nava skirta ne tik stebinti ir žavėti. 

Suderinti įvairių kultūrų elementai byloja apie Rogerio II skelbtas susitaikymo ir taikos idėjas, kurios karų nuniokotam kraštui leido atsigauti ir suklestėti, todėl istoriškai ši vieta siciliečiams – be galo svarbi. 

Be to, šiuose Normanų rūmuose dabar įsikūręs Sicilijos parlamentas. Sumokėję keli eurus už muziejų, turistai patys gali pamatyti, kaip graikų didvyrio Heraklio žygdarbius vaizduojančioje salėje posėdžiauja 90 regiono išrinktųjų. 

Aukščiausiame bokšte – vos keli darbo kabinetai, pro kuriuos atsiveria vaizdas į Palermą ir Viduržemio jūrą. Juo kasdien grožisi svarbiausi Sicilijos asmenys – prezidentas ir parlamento generalinis sekretorius. Dar prieš metus čia dirbo ir S. di Bella. 

Jis buvo vienas įtakingiausių žmonių Sicilijoje – dešinioji prezidento ranka, vyriausybės patarėjas ekonomikos klausimais, kurį gerbė visi šių rūmų darbuotojai – nuo parlamentaro iki apsaugininko. Tačiau vieną dieną 64 metų vyras visko atsisakė. 

„Kai nusprendžiau palikti politiką, visi ėmė klausinėti, ar buvo taip blogai. Tikrai ne, blogai nebuvo, patiko rūpintis valstybe žmonių labui, tačiau politikoje buvo labai daug užkulisių. Vieną dieną pasijutau taip, tarsi būčiau su žaislais žaidžiantis berniukas. Supratau, kad to nebenoriu, pasiilgau naujų iššūkių ir jausmo, kurį pajunti juos įveikęs“, – tikina vyras. 

Plačiau – laidos „Gyvenimas“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.