Pasaulyje

2017.10.26 16:42

Italijoje pavogtos Jono Pauliaus II ir lenkų kunigo Popieluszko relikvijos

BNS2017.10.26 16:42

Šiaurės Italijoje iš vienos bažnyčios buvo pavogtos popiežiaus Jono Pauliaus II ir Lenkijos judėjimo „Solidarumas“ įžymybe tapusio palaimintojo Jerzy Popieluszko relikvijos, ketvirtadienį pranešė lenkų visuomeninis radijas.

Popiežiaus kraujo ir kapeliono kaulų relikvijos buvo pavogtos iš Montekastelo šventovės Tinjalėje, netoli Brešos, sakė bažnyčios pareigūnai.

Italų kunigas Giuseppe Mattanza kreipėsi į visuomenę, prašydamas grąžinti pavogtas šventenybes anonimiškai, ir perspėjo kad jos buvo sukataloguotos, todėl vagims parduoti jų nepavyks.

Karolis Wojtyla gimė 1920 metais netoli Krokuvos, pietinėje Lenkijoje. 1978 metų spalio 16 dieną jis buvo išrinktas Katalikų Bažnyčios vadovu ir pasirinko Jono Pauliaus II vardą.

Manoma, kad pradžią Solidarumo judėjimui komunistinėje Lenkijoje davė 1979 metų Jono Pauliaus II pirmoji popiežiškoji kelionė į šią šalį. 2005 metais miręs popiežius po devynerių metų buvo paskelbtas šventuoju.

J. Popieluszko, Solidarumo judėjimo kapelionas, tapo vilties simboliu, kai Lenkijos prokomunistinis režimas susidorojo su šalies prodemokratiška opozicija ir įvedė karo padėtį 1981 metų gruodį.

1984 metų spalio 19 d. iš Bydgoščio į Varšuvą grįžtantį kapelioną pagrobė trys slaptosios policijos pareigūnai ir vėliau nužudė.

2010 metais Romos Katalikų Bažnyčia beatifikavo J. Popieluszko ir paskelbė kankiniu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt