Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.26 16:48

Ko nežinome apie J. F. Kennedy nužudymą?

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.10.26 16:48

Jungtinių Valstijų nacionalinis archyvas ketvirtadienį turėtų paviešinti paskutinius dokumentus, susijusius su prezidento Johno F. Kennedy nužudymo byla. 1963 m. lapkričio 22 d. Dalase įvykdyta prezidento žmogžudystė laikoma viena garsiausių visų laikų politinių žmogžudysčių.

Daugiau kaip 3 tūkst. dokumentų viešinami remiantis 1992 m. Kongreso priimtu įstatymu, numatančiu, kad per 25 metus visos su J. F. Kennedy žmogžudystės tyrimu susijusios bylos privalo būti prieinamos visuomenei. Atidėti dokumentų paviešinimą gali tik prezidentas, tačiau Donaldas Trumpas praėjusią savaitę „Twitteryje“ patikino, kad dokumentus išslaptinti leis.

Visgi, dauguma ekspertų mano, kad sąmokslo teorijomis apipintoje J. F. Kennedy nužudymo istorijoje naujų reikšmingų atradimų tikėtis nereikėtų, nes didžioji dalis (88 proc.) medžiagos jau yra paviešinta. Dar dešimtadalis visų bylų anksčiau publikuotos išredagavus „jautrią“ informaciją.

J. F. Kennedy nušautas, kai su žmona Jacqueline lankėsi Dalase, Teksaso valstijoje. Tyrėjų išvadose teigiama, kad prezidentą nužudė amerikietis  Lee Harvey Oswaldas. Jis, praėjus porai dienų po sulaikymo, buvo nušautas.

Pokalbis apie J. F. Kennedy nužudymo istoriją – laidoje „Laba diena, Lietuva“:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi