Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.25 16:23

Kremlius sureagavo į K. Sobčiak žodžius apie Krymą

DELFI.lt 2017.10.25 16:23

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pavadino televizijos laidų vedėjos Ksenijos Sobčiak žodžius apie Krymo priklausymą Ukrainai netiesa. Spalio 25 d., trečiadienį D. Peskovą cituoja lenta.ru.

„Tiek turiniu, tiek forma, tiek tarptautinės teisės požiūriu, tai klaidingas pareiškimas. De jure ir de facto Krymas – neatsiejama Rusijos Federacijos dalis“, – pareiškė D. Peskovas. Jis taip pat pabrėžė, kad pusiasalio teritorinis suverenumas neturi būti aptarinėjamas „niekaip ir su niekuo“.

D. Peskovas nesutiko paanalizuoti, ar televizijos žurnalistė savo pasisakymu nusižengė įstatymui. „Traukti baudžiamojon atsakomybėn – ne Kremliaus prerogatyvos klausimas“, – priminė jis. Spalio 24 d. K. Sobčiak savo pirmoje spaudos konferencijoje po paskelbimo apie dalyvavimą 2018 m. Rusijos prezidento rinkimuose pareiškė, kad, tarptautinės teisės požiūriu, Krymas priklauso Kijevui, o Maskva pažeidė 1994 m. Budapešto memorandumą, garantavusį saugumą Ukrainai, mainais į branduolinio ginklo atsisakymą.

Televizijos žurnalistė mano, kad jos nuomonė apie pusiasalio priklausymą nepažeidžia įstatymų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi