Pasaulyje

2017.10.24 15:41

Indoneziją supurtė 6,7 balo stiprumo žemės drebėjimas

BNS 2017.10.24 15:41

Prie rytinių Indonezijos krantų antradienį įvyko 6,7 balo stiprumo žemės drebėjimas, pranešė JAV seismologai, tačiau perspėjimas dėl cunamio bangos pavojaus nebuvo paskelbtas, pranešimų apie drebėjimo padarytą žalą arba žmonių aukas nėra.

Drebėjimas buvo užfiksuotas Rytų Nusa Tengaros provincijoje, beveik už 320 kilometrų į šiaurės vakarus nuo provincijos sostinės Kupango, o jo židinys buvo labai giliai – 549 kilometrų gylyje, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS).

„Renkame pranešimus apie galimai padarytą žalą, tačiau drebėjimas įvyko labai dideliame gylyje, buvo cunamio potencialas“, – sakė Indonezijos geofizikos ir meteorologijos agentūros atstovas naujienų agentūrai AFP.

Indonezija, sudaryta iš kelių tūkstančių salų, patenka į vadinamąjį Ramiojo vandenyno ugnies žiedą, pasižymintį dideliu tektoniniu aktyvumu, todėl šalyje dažni žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai.

2016 metų gruodį vakarinei Ačeho provincijai smogęs žemės drebėjimas nusinešė per 100 žmonių gyvybių, dar dešimtis tūkstančių gyventojų paliko be pastogės.