Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.24 13:40

„Echo Moskvy“ žurnalistės užpuolikas prieš mėnesį atvyko iš Izraelio

BNS 2017.10.24 13:40

Rusijos radijo stoties „Echo Moskvy“ žurnalistę Tatjaną Felgengauer peiliu sužeidęs Borisas Gricas į šalį atvyko vos prieš mėnesį, antradienį naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė vienas šaltinis.

„B. Gricas iš Izraelio į Rusiją atvyko rugsėjo 24-ąją; pasak jo, atvykimo tikslas buvo įsidarbinti, nes Izraelyje jis ilgą laiką negalėjo rasti darbo“, – nurodė su situacija susipažinęs šaltinis.

Kaip pranešama, iki pirmadienio incidento Rusijos ir Izraelio pilietybes turintis užpuolikas gyveno nuomojamame bute netoli Maskvos esančiuose Liubercuose.

Pirmadienį įtariamasis įsiveržė į Maskvos centre esančią radijo stotį, apakinęs jos apsaugininką papurkšdamas iš balionėlio dujų, ir smogė peiliu T. Felgengauer į kaklą. Galiausiai apsaugininkai sulaikė užpuoliką ir perdavė jį policijai.

Vėliau paaiškėjo, kad išpuolį surengė 48 metų Borisas Gricas. Jam iškelta baudžiamoji byla dėl pasikėsinimo nužudyti.

Sužeistoji buvo išvežta į Sklifosofskio ligoninę Maskvoje ir buvo operuojama.

Kiek anksčiau sostinės policijos atstovas sakė „Interfax“, kad išpuolis prieš T. Felgengauer nesusijęs su jos profesine veikla ir kad ją užpuolęs asmuo, užsienio pilietis, turėjo asmeninių motyvų.

Anot šaltinio, B. Gricas yra Izraelio pilietis ir pastaruoju metu gyveno toje šalyje, o sulaikymo metu pas jį aptikta izraelietiškų dokumentų.

Pats B. Gricas pasakojo, kad gimė Abchazijoje, vėliau mokėsi Maskvoje, o 2003 metais išvyko į Izraelį.

Per apklausą įtariamasis negalėjo paaiškinti savo motyvų; jo parodymai buvo nesuprantami. B. Gricas sakė, jog užpuolė žurnalistę dėl to, kad ji neva du mėnesius jį persekiojo. Jis tvirtino, jog žurnalistė jį persekiodavusi telepatiškai nuo 2012-ųjų. „Kiekvieną naktį, naudodama telepatinį ryšį, ji mane kankino“, – tvirtino įtariamasis.

Pareigūnai artimiausiu metu turėtų liepti B. Gricui atlikti teismo psichiatrijos ekspertizę, kad nustatytų, ar jis yra pakaltinamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi