Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.23 23:00

FTB agentas atskleidė, kaip sustabdė antrąją Rugsėjo 11-ąją

lrytas.lt 2017.10.23 23:00

Vienas Federalinio tyrimų biuro (FTB) slaptasis agentas atskleidė, kaip saugo Ameriką, infiltruoja islamistų grupuotes ir pelno džihadistų pasitikėjimą. Vyras sustabdė antrą Rugsėjo 11-ąją ir turi daugybę tapatybių. Viena jų – Tameras el-Noury. 

FTB agentas T.el-Noury buvo esminis žmogus, kuris sustabdė teroristų ketinimus prieš ketverius metus nuo bėgių nuversti iš Niujorko į Torontą važiavusį traukinį. Tie patys teroristai iš karto po to dar planavo surengti antrą Rugsėjo 11-ąją, rašo BBC.

T.el-Noury neseniai išleido knygą „Ameriketiškas radikalas“ („American Radical“) kurioje rašoma, kaip jis įgauna teroristų pasitikėjimą ir suvelia jų kėslus. Vyras tvirtino norintis, kad amerikiečiai suprastų jo, kaip musulmono agento, darbo pobūdį.

„Faktas yra toks: šie džihadistai ir radikalai, kurie visur dygsta, yra paklydusios sielos. Jie kabinasi prie neapykantos ir blogio, nes tai esą suteikia jiems tikslą gyvenime. Esu musulmonas ir esu amerikietis. Man baisu, ką šie gyvuliai daro mano šaliai ir kaip jie su žemėmis maišo mano religiją“, – pasakojo T.el-Noury.

Infiltruoja teroristų tinklus

T.el-Noury tėvai yra į Ameriką atvykę emigrantai iš Egipto. Užaugęs T.el-Noury tapo policininku Naujajame Džersyje, kur jis padėdavo išardyti narkotikų platinimo tinklus. Vėliau jis pateko į FTB akiratį, mat biuras suvokė, kad trūksta arabiškai kalbančių agentų. Viena iš įsimintiniausių T.el Noury operacijų – traukinį nuo bėgių nuversti norėjusių teroristų tinklo infiltravimas. Islamistai norėjo nužudyta kuo daugiau iš Niujorko į Torontą keliavusių žmonių.

T.el-Noury pelnė migranto iš Tuniso, vieno pagrindinių teroristų Chibebo Esseghaiero, pasitikėjimą per „atsitiktinį susitikimą“, kurį suorganizavo FTB. Agentas T.el-Noury apsimetė turtingu arabų kilmės amerikietis, kuris siekė keršto prieš Ameriką. Ilgainiui nieko neįtardamas Ch.Esseghaieras įtraukė FTB agentą į savo planus.

Privalo vaidinti draugą

„Ne viena asmenybę, kurią sukuriu misijoms, nėra labai nutolusi nuo tikrovės. Kai pasileidi keliauti po ekstremistų pasaulį, su radikalais praleidi ištisas dienas ir savaites, todėl „tikrasis“ tu galiausiai išlenda į dienos šviesą, kai pavargsti. Sunkiausia – vaidinti patikimą ir artimą draugą. Mano darbas yra apkabinti piktadarį. Žinoma, kad mane pykina nuo jų planų. Vienintelis būdas, kaip aš galiu gerai atlikti savo darbą, tai susitelkti į paskutines likusias teroristo žmogiškumo daleles. Kaip jis kalba su savo motina, kaip gerai aprūpina savo brolius ir seses“, – pasakojo T.el-Noury.

Vos sugebėjo susivaldyti

Vienos kelionės į Niujorką metu teroristas Ch.Esseghaieras pradėjo planuoti ataką šio miesto Taimso aikštėje. Šis išpuolis turėjo sekti po atakos prieš traukinį. Ch.Esseghairas aiškino, kad „Amerikoje reikia dar vienos Rugsėjo 11-osios“, o tą akimirką T.el-Noury teigė taip įsiuto, kad beveik išsidavė.

Tačiau šie islamistų kėslai žlugo. T.el-Noury tyrimas leido 2013 metais suimti Ch.Esseghaierą ir jo sėbrą Kanadoje gyvenantį palestiniečių kilmės Raedą Jaserą. Šie du teroristai 2015 metais išgirdo teismo nuosprendį: jie iki gyvos galvos kalės už grotų.

„Šie radikalai purvina mano religijos vardą. Didžiuojuosi būdamas patriotu ir JAV musulmonu, kuris kovoja prieš terorą“, – rėžė T.el-Noury.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi