Pasaulyje

2017.10.23 19:44

JAV valstybės sekretorius R. Tillersonas atvyko netikėto vizito į Kabulą

BNS 2017.10.23 19:44

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas pirmadienį netikėtai apsilankė Afganistane aptarti su šalies prezidentu Ashrafu Ghaniu naujos Vašingtono strategijos, pranešė JAV ambasada.

R. Tillersono, Afganistano prezidento A. Ghani ir vyriausiojo pareigūno Abdullah Abdullah susitikimas vyko atidžiai saugomame Bagramo aerodrome į šiaurę nuo Kabulo, didžiausioje amerikiečių bazėje Afganistane.

R. Tillersonas dar kartą pakartojo, kad JAV yra įsipareigojusi dirbti su Kabulo vyriausybe ir jos regioniniais partneriais, kad „Afganistane įsivyrautų taika ir būtų užkirstas kelias susiformuoti „saugiems prieglobsčiams“ teroristams, keliantiems pavojų šiam tikslui“, rašoma „Twitter“ pranešime.

Talibano sukilėliai, atsakydami į rugpjūčio mėnesį paskelbtą JAV strategiją šalyje, suintensyvino išpuolius prieš Afganistano karius ir policiją.

„Aišku, kad turime tęsti kovą prieš Talibaną ir kitas pavojų keliančias organizacijas, kad jos suprastų niekada nelaimėsiančios karinės pergalės“, – po susitikimo žurnalistams sakė R. Tillersonas.

R. Tillersonas pirmą kartą apsilankė Afganistane kaip valstybės sekretorius, praėjus vos kelioms savaitėms po JAV gynybos sekretoriaus Jimo Mattiso netikėto vizito į šią šalį.

Pirmadienį vykusiame uždarų durų susitikime aptarta A. Ghani reformų programa, antikorupcinė strategija ir pasiruošimas kitų metų parlamento rinkimams.

„D. Trumpas patvirtino, kad mes liksime čia kol bus užtikrintas susitaikymo ir taikos procesas, – sakė R. Tillersonas. – Šis įsipareigojimas nėra neribotas.“

D. Trumpo rugpjūčio mėnesį paviešinta strategija numato, kad JAV dislokuos daugiau nei tris tūkstančius karių prie jau šalyje esančių vienuolikos tūkstančių, jie apmokys ir patars Afganistano saugumo pajėgoms.

Talibano atstovas AFP naujienų agentūrai praėjusią savaitę sakė, kad naujų išpuolių antplūdis yra „aiški ir pamokanti žinutė priešui, manančiam, kad išgąsdino mus nauja D. Trumpo strategija“.