Pasaulyje

2017.10.23 15:06

Rusijos radijo „Echo Moskvy“ žurnalistė sužalota per išpuolį studijoje

BNS2017.10.23 15:06

Rusijos radijas „Echo Moskvy“ pirmadienį pranešė, kad jo vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja Tatjana Felegengauer buvo subadyta į studiją įsiveržusio nežinomo užpuoliko.

„Echo Moskvy“, daugelio laikoma vienintele nepriklausomu Rusijos radijo stotimi, savo tinklalapyje nurodė, kad užpuolikas apie 12 val. 45 min. vietos (ir Lietuvos) laiku įsiveržė į studiją ir sužalojo T. Felgengauer, žinomą kaip populiarios radijo laidos vieną iš vedėjų.

Stoties vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venediktovas „Twitter“ žinutėje rašė, kad T. Felgengauer buvo išvežta į ligoninę ir kad jos gyvybei pavojus negresia.

„Įsiveržęs į radijo stotį vyras peiliu smogė į gerklę laidų vedėjai Tatjanai Felgengauer“, – nurodė A. Venediktovas.

Pasak redaktoriaus, užpuolikas į studiją įsiveržė papurškęs iš balionėlio dujų į radijo apsaugininką.

„Kad įsibrautų į mūsų pastatą, jis dujomis iš balionėlio apakino apsaugininką. Pastarąjį tik dabar atgaivino ir praplovė akis“, – A.Venediktovas sakė žurnalistams.

Pasak jo, užpuolikas „žinojo, kur eiti; jis tikslingai ėjo čia“.

Redaktorius pridūrė, kad užpuolikas buvo sulaikytas.

„Echo Moskvy“ reiškiama kritika erzino daugelį Rusijos vyriausybėje, o jos laidų vedėjams ir žurnalistams anksčiau būdavo grasinama mirtimi.

Kita populiari „Echo Moskvy“ laidų vedėja Julija Latynina rugsėjį pabėgo iš Rusijos po įtariamo jos automobilio padegimo.

Vis dėlto vienas informuotas šaltinis sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad išpuolis prieš T. Felgengauer nesusijęs su jos profesine veikla ir kad pagrindinė nusikaltimo versija – chuliganizmas.

„Pagal preliminarius duomenis, T. Felgengauer užpuolęs asmuo buvo pažįstamas su žurnaliste. Šiame incidente įžvelgiamas asmeninis motyvas“, – teigė šaltinis.

Jis pridūrė, kad užpuolikas buvo ginkluotas ne peiliu, o kitokiu aštriu daiktu.

Policija nurodė, kad užpuolikas veikiausiai yra užsienietis ir kad laidų vedėją jis užpuolė dėl asmeninio priešiškumo.

„Užpuolikas buvo sulaikytas apsaugos darbuotojų ir šiuo metu perduotas policijai. Preliminariai nustatyta, kad piktadarys yra užsienio valstybės pilietis. Pagal išankstinius duomenis, įvykio priežastis buvo asmeninis priešiškumas“, – sakoma Maskvos policijos pranešime.

T. Felgengauer gydymą kontroliuoja Maskvos sveikatos apsaugos departamento vadovas Aleksejus Chripunas, pažymėjo sostinės mero pavaduotojas Leonidas Pečiatnikovas.

Jis pridūrė, kad greitosios pagalbos medikai po iškvietimo į įvykio vietą atvyko per keturias minutes.

Sužeistoji buvo išvežta į Sklifosofskio ligoninę Maskvoje ir yra operuojama, nurodė „Echo Moskvy“.

„Vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venediktovas pranešė, kad Tatjaną Felegengauer išvežė į operacinę“, – sakoma radijo pranešime.