Pasaulyje

2017.10.23 13:07

Katalonijos parlamentas ketvirtadienį spręs dėl atsako į Madrido veiksmus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, ELTA, BNS2017.10.23 13:07

Madridui ruošiantis perimti Katalonijos regiono kontrolę, regiono pareigūnai pareiškė nevykdysiantis Ispanijos vyriausybės nurodymų, informuoja BBC. Vienas Katalonijos valdančiosios separatistų koalicijos įstatymų leidėjas nurodė, kad regiono parlamentas ketvirtadienį surengs plenarinį posėdį, kaip daugelis baiminasi, galintį tapti priedanga balsavimui dėl nepriklausomybės nuo Ispanijos paskelbimo.

Šeštadienį Ispanijos premjeras Mariano Rajoy sakė sieksiantis paleisti dabartinę Katalonijos valdžią ir organizuoti išankstinius rinkimus.

Ispanijos vyriausybė teigia, kad joks dialogas neįmanomas, kol yra keliamas nepriklausomybės klausimas. Madridas dabar siekia nušalinti Katalonijos vyriausybę ir per ateinančius šešis mėnesius paskelbti regiono valdžios rinkimus.

Katalonijos vyriausybės atstovas užsienio politikos klausimais Raulis Romeva teigė, kad žmonės demokratiniu būdu sprendė, kokios vyriausybės ir parlamento jie nori, todėl šias institucijas reikia saugoti. Anot R. Romevos, tik žmonės turi teisę pakeisti institucijas.

Ispanijos premjeras ketina nušalinti Katalonijos lyderius ir perimti šio separatistinio regiono valdymą. Apie tokius Ispanijos vyriausybės planus paskelbta praėjus trims savaitėms po ginčijamo referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės.

Referendumas, kurį Ispanija laiko neteisėtu, surengtas spalio 1 dieną. Carleso Puigdemont`o vadovaujama Katalonijos vyriausybė teigia, kad dalyvavimas referendume siekė 43 proc., nepriklausomybei pritarė 90 proc. jame balsavusių katalonų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt