Pasaulyje

2017.10.21 23:56

Katalonija nepritars Ispanijos planams

LRT.lt, DELFI.lt, BNS2017.10.21 23:56

Katalonijos separatistų lyderis Carlesas Puigdemont`as šeštadienio vakarą pareiškė norįs, kad jos parlamentas apsvarstytų ir balsuotų, kaip reikia atsakyti į Ispanijos vyriausybės „mėginimą nušluoti“ regiono autonomiją.

Kreipdamasis per televiziją C. Puigdemont`as pareiškė, kad premjero Mariano Rajoy planas pakeisti jį ir kitus regiono administracijos narius yra „mėginimas pažeminti“ Kataloniją ir „puolimas prieš demokratiją“.

C. Puigdemont`o komentarai laikomi užslėptu grasinimu toliau vykdyti separatistų užmojį paskelbti šio klestinčio rytinio Ispanijos regiono nepriklausomybę.

Anksčiau regiono lyderis prisidėjo prie milžiniško protesto Barselonoje, kai į miesto gatves išėjo šimtai tūkstančių žmonių, nepritariančių M. Rajoy paskelbtiems planams.

C. Puigdemont`as premjero žingsnį laiko „blogiausiu puolimu“ prieš Katalonijos žmones ir institucijas nuo generolo Francisco Franco (Fransisko Franko) 1939 metais įvykdyto šio regiono vyriausybės panaikinimo.

Ispanijos Ministras Pirmininko Mariano Rajoy planuose centrinės vyriausybės ministrų perimamas regiono valdymas.

Tuo metu maždaug pusė milijonų asmenų išėjo į Barselonos gatves, kad paremtų Katalonijos nepriklausomybę nuo Ispanijos, skelbia CNN.

Bijoma, kad Madridui pamėginus įvesti bet kokį tiesioginį valdymą regione gali kilti neramumų.

Sprendimas inicijuoti naujus regiono valdžios rinkimus vyriausybės buvo laikomas priimtiniausiu būdu išspręsti ilgiausiai užsitęsusią politinę krizę nuo 1977 metų, kai šalis grįžo prie demokratijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.