Pasaulyje

2017.10.21 18:00

Sprogdinimo Mogadiše aukų padaugėjus iki 358 Somalyje

BNS 2017.10.21 18:00

Spalio viduryje Somalio sostinėje Mogadiše įvykdyto galingo sprogdinimo aukų skaičius pasiekė 358, o daugybės žmonių vis dar ieškoma, pranešė šios Rytų Afrikos šalies pareigūnai.

Tikimasi, kad Somalio prezidentas paskelbs „karą“ ekstremistų grupuotei „al Shabab“, kaltinimai dėl šio daugiausia aukų šalies istorijoje pareikalavusio išpuolio.

Somalio kariškių atstovas naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė, jog tikimasi Jungtinių Valstijų paramos prezidento Mohamedo Abdullahi Mohamedo planuojamai naujai karinei operacijai.

Prezidento planuota kalba parlamente šeštadienį buvo atidėta. Kada šalies vadovas kreipsis į įstatymų leidėjus, kol kas nežinoma.

Pasak Somalio armijos atstovo spaudai kapitono Abdullahi Imano, operacijos, kurioje dalyvaus tūkstančiai karių, metu bus siekiama išstumti „al Shabab“ kovotojus iš jų tvirtovių Žemutinėje Šebelėje ir Viduriniojoje Šebelėje.

Grupuotė iki šiol nekomentavo spalio 14-osios išpuolio Mogadiše, kurio metu judrioje gatvėje sprogo sunkvežimyje įtaisytas galingas sprogmuo.

Somalio informacijos ministras Abdirahmanas Osmanas penktadienio vakarą pranešė, kad 56 žmonių vis dar ieškomai. 228 žmonės per sprogimą buvo sužeisti ir 122 buvo oro transportu nugabenti į Turkijos, Sudano ir Kenijos ligonines.

Somalio pareigūnai išsamiau nekomentavo, kokį vaidmenį JAV galėtų suvaidinti planuojamoje karinėje operacijoje.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šių metų pradžioje pritarė idėjai išplėsti karinių operacijų prieš „al Shebab“ mastą. Tiriamosios žurnalistikos biuro (Bureau of Investigative Journalism) duomenimis, JAV kariškiai nuo sausio Somalyje surengė mažiausiai 19 smūgius iš bepiločių lėktuvų.

Pentagono atstovas spaudai, paklaustas apie sunkvežimio sprogimą Mogadiše, anksčiau šia savaitę sakė, kad Somalyje yra apie 400 JAV karių ir kad Vašingtonas „nespekuliuos“ apie didesnio karių skaičiaus siuntimą į šią Rytų Afrikos šalį.