Pasaulyje

2017.10.20 23:25

Las Vegaso šaudynės nepakeitė amerikiečių nuomonės apie ginklų kontrolę

BNS 2017.10.20 23:25

Kruviniausios šaudynės per JAV istoriją, kai šio mėnesio pradžioje šaulys Las Vegaso kantri muzikos festivalyje nužudė 58 žmones, beveik nepakeitė amerikiečių nuomonės apie ginklų kontrolės įstatymus, rodo penktadienį paskelbti naujos apklausos rezultatai.

Naujienų agentūros AP ir viešosios nuomonės tyrimų centro NORC atlikta apklausa rodo, kad 61 proc. respondentų mano, jog ginklų kontrolė šalyje turėtų būti sugriežtinta, o 27 proc. apklaustųjų sakė, jog ginklų kontrolę reglamentuojantys teisės aktai keistis neturėtų. Dar 11 proc. amerikiečių sakė, kad norėtų švelnesnių įstatymų. Palyginti su AP ir GfK 2016 metų apklausa, JAV gyventojų nuomonė šiuo klausimu beveik nepakito.

Naujoji apklausa parodė, kad šalies gyventojai yra beveik apylygiai pasiskirstę į dvi stovyklas: vieni mano, kad sugriežtinus ginklų įsigijimo taisykles masinių šaudynių sumažėtų, o kiti yra įsitikinę, kad tai nieko nepakeistų.

Šis viešosios nuomonės tyrimas buvo surengtas praėjus dviem savaitėms po tragiškų įvykių Las Vegase.

Didžiausias masines šaudynes per JAV naujausių laikų istoriją spalio 1-osios vakarą surengė Stephenas Paddockas, iš Las Vegaso kazino ir viešbučio „Mandalay Bay“ 32-ojo aukšto paleidęs ugnį į kantri muzikos koncerto klausytojus. Jis nušovė 58 žmones ir sužeidė dar daugiau kaip 540.