Pasaulyje

2017.10.20 19:11

Katalonijos įkvėpta JK sala Temzės deltoje nori atsiskirti nuo Britanijos

BNS 2017.10.20 19:11

Temzės deltoje esančio Kanvi Ailando salos gyventojai, kurių dauguma balsavo už Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš Europos Sąjungos, įkvėpti tolimosios Katalonijos pavyzdžio planuoja reikalauti nepriklausomybės nuo centrinės Londono valdžios.

Vos 40 tūkst. gyventojų turintis Kanvi Ailandas Esekse yra už 40 minučių kelio traukiniu nuo Londono, tačiau jo gyventojai jaučiasi kur kas labiau nuo jos nutolę.

„Esame apsupti jūros, manau, kad tai suteikia mums nepriklausomybės pojūtį“, – sakė 39 metų Edwardas Parkijas, dirbantis pakrantėje esančiame parduotuvių pasaže „Parkins Palladium“.

Šią salą, kurią nuo žemyno atkerta Temzės deltos upokšniai, su pagrindine valstybės teritorija jungia vos du keliai. Vietos gyventojai yra nepatenkinti, kad bendruomenės gyvenimui svarbūs sprendimai yra priimami kitur.

„Sprendimai visada priimami pagrindinėje teritorijoje. Žmonėms tai jau nusibodo“, – sakė Dave`as Blackwellas, kuris iš nepasitenkinimo esama padėtimi įkūrė Kanvi Ailando nepriklausomą partiją (CIIP).

AFP/Scanpix nuotr.

Naujausią D. Blackwello nepasitenkinimą sukėlė Kasl Pointo municipalinės tarybos, valdančios Konvi Ailandą, sprendimas paverti bendruomenės centrą gyvenamuoju namu.

Aštuntą dešimtmetį einantis vyras paskelbė peticiją ir reikalauja referendumo dėl Kanvi Ailando atsiskyrimo nuo Kasl Pointo, kad sala galėtų savarankiškai tvarkyti savo vidaus reikalus.

„Jeigu referendumas vyktų rytoj, 80 procentų gyventojų pasisakytų už nepriklausomybę“, – sakė jis.

Vietos gyventojų nuomonės apklausa rodo, kad sala, kurios 72,7 proc. rinkėjų pasisakė už atsiskyrimą nuo ES, turėtų pasisakyti ir už savo autonomiją.