Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Potvynis Vokietijoje – didžiausias nuo viduramžių (nuotraukos)

15min.lt, LRT.lt2015.09.08 13:45

Pietų Vokietijoje išsiliejusi Dunojaus upė sukėlė potvynius, kurių šalis neregėjo 500 metų, praneša BBC.  

Pietų Vokietijoje išsiliejusi Dunojaus upė sukėlė potvynius, kurių šalis neregėjo 500 metų, praneša BBC.

 Paskutinį kartą vandens lygis Pasau mieste, kur upė susilieja su savo intakais Inu ir Ilcu, 13 metrų lygį siekė 1501 metais. Pažymima, kad vanduo gali pakilti ir aukščiau šios žymos.

Kaip skelbia „Deutsche Welle“, didelė dalis Pasau miesto atsidūrė po vandeniu. Žmonės liko be elektros energijos, piliečiai priversti evakuotis valtelėmis.

Vokietijos federalinė vyriausybė nelaimės zonoje mobilizavo karius, kuriems teks likviduoti stichijos padarinius. Rajone sutelkta apie 1 800 karių.

Austrijoje lietūs sukėlė potvynius ir nuošliaužas Alpėse. Aukomis tapo du žmonės, Čekijoje – septyni, Vokietijoje – vienas.

Europos Komisija paskelbė, kad pagalbai skirs solidarumo fondo lėšas, kuris buvo įsteigtas prieš 11 metų po potvynių Centrinėje Europoje. Apie kompensacijos dydį nepranešama.

Potvyniai Čekijoje pareikalavo mažiausiai 7 žmonių gyvybių

Pusę Čekijos Respublikos palietę trečią dieną tebesitęsiantys potvyniai nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes, informuoja LRT radijas.

Didžioji vandens masė upių vagomis iš Čekijos pietų pamažu juda link šiaurės ir vakarų, kur šiuo metu evakuojami šimtai žmonių. Vandens lygis sostinėje nebeturėtų kilti, tačiau su potvyniu susiję apribojimai išlieka. Visoje šalyje galioja nepaprastoji padėtis.

Kaip LRT radijui teigė bendradarbis iš Prahos Andrius Kunčina, Čekijos sostinėje po savaitės liūčių išaušo pirmas saulėtas rytas.

„Nors visą šią savaitę numatomi trumpalaikiai lietūs, didieji lietaus debesys pasistūmė link Čekijos rytų, kur iki šiol laikėsi orai be kritulių. Milžiniška vandens masė iš patvinusių upių vagų traukiasi tik labai pamažu. Jei per Prahą tekančioje Vltavoje potvynio banga šįryt jau pasiekė kulminaciją ir neturėtų toliau kilti, kritiškų akimirkų tebelaukiama šiauriniuose rajonuose, kur iki šiol tebevyksta evakuacija“, – LRT radijui sakė A. Kunčina.

„Iš viso savo būstus buvo priversti apleisti apie 10 tūkst. žmonių. Dešimtyse rajonų ir miestų saugumo sumetimais nutrauktas elektros energijos tiekimas, nutrūkęs eismas beveik 150 vietinės ir rajoninės reikšmės kelių, daugelyje geležinkelio atšakų. Prahoje centrinių mikrorajonų evakuacijos neprireikė, juos apsaugojo potvynio barjerai, tačiau tebegalioja daug apribojimų: uždaryta apie 60 gatvių, metro veikia tik miesto pakraščiuose, sustabdyta daug tramvajų bei autobusų linijų, išjungta miesto kanalizacijos valymo stotis, apsemta evakuota žemutinė zoologijos sodo dalis“, – priduria LRT radijo bendradarbis iš Prahos.

Dabartinis potvynis Čekijoje laikomas didžiausiu per pastarąjį dešimtmetį. Draudimo bendrovių spėjimu, žala sieks daug šimtų milijonų litų.