Pasaulyje

2017.10.20 15:22

Žiniasklaida: Japonijos imperatorius Akihito sostą paliks 2019 m. kovą

ELTA 2017.10.20 15:22

Japonijos imperatorius Akihito, anot žiniasklaidos, atsistatydins 2019 metų kovo 31-ąją. Praėjus dienai, balandžio 1-ąją, į Chrizantemų sostą sės kronprincas Naruhito. Pastarąjį kartą japonų imperatorius sostą pirma laiko įpėdiniui užleido prieš daugiau kaip 200 metų.

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe kitą mėnesį susitiks su aukštais rūmų atstovais ir nariai ir tada paskelbs datą, penktadienį rašo japonų laikraštis „Asahi Shimbun“, remdamasis vyriausybės šaltiniais.

83-ejų Akihito Chrizantemų soste sėdi jau beveik tris dešimtmečius. Pernai jis šalyje sukėlė sujudimą pareikšdamas, kad nori karūną perduoti vyriausiajam savo sūnui kronprincui Naruhito.

To priežastimis imperatorius nurodė savo amžių ir sveikatos problemas. Jis prieš kurį laiką buvo gydomas dėl prostatos vėžio, jam taip pat atlikta širdies operacija.

Laukiamas Akihito atsistatydinimas sukėlė ir debatus dėl paveldėjimo tesės Japonijos imperatoriškuosiuose rūmuose: nors Japonijos istorijoje buvo ir moterų imperatorių, pagal dabartinį įstatymą į sostą sėsti gali tik vyrai. Po jaunesniojo Naruhito brolio Akishino ir šio dešimtmečio sūnaus Hisahito daugiau sosto įpėdinių Japonijoje šiuo metu nėra.