Pasaulyje

2013.06.04 10:51

Niujorke pasirašyta pirmoji JT sutartis dėl ginklų prekybos kontrolės

ELTA2013.06.04 10:51

Niujorke 62 valstybės pirmadienį pasirašė Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sutartį dėl 70 mlrd. JAV dolerių vertės ginklų prekybos kontrolės, skelbia „Reuters“.

Niujorke 62 valstybės pirmadienį pasirašė Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sutartį dėl 70 mlrd. JAV dolerių vertės ginklų prekybos kontrolės, skelbia „Reuters“.

Balandžio 2 dieną JT Generalinė Asamblėja priėmė pirmąją sutartį dėl ginklų prekybos kontrolės. Už ją balsavo 154 šalys narės. Sirija, Šiaurės Korėja ir Iranas buvo prieš. 23 valstybės susilaikė.

Šia sutartimi pirmą kartą nustatyti standartai prekybai įprastiniais ginklais. Sutartis įpareigoja šalis sudarant ginklų sandorius kontroliuoti, ar tai nepažeidžia ginklų embargo, ar parduodami ginklai nebus naudojami vykdyti genocidui, nusikaltimams žmoniškumui, karo nusikaltimams ar terorizmui.

Argentinos užsienio reikalų ministras Hektoras Timermanas buvo pirmasis pirmadienį JT būstinėje pasirašęs sutartį ir atidaręs pasirašymo ceremoniją.

Anot JT, sutartį pasirašė 62 valstybės iš Europos, Lotynų Amerikos, Azijos ir Afrikos. Vokietija tapo 63-iąja sutarties nare, kai ją pasirašė užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle.

JT vyriausioji atstovė nusiginklavimo reikalams Angela Kane žurnalistams sakė, kad ateinančiomis dienomis sutartį pasirašys dar kelios šalys. Tikėtina, kad iš viso prie sutarties prisijungs 66 valstybės.

Didžiausia ginklų eksportuotoja pasaulyje JAV sutartį pasirašys, kai tik bus baigtas oficialus JT dokumento vertimas, informavo JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.