Pasaulyje

2017.10.19 09:20

Katalonijos separatistai turi atsakyti, ar paskelbė nepriklausomybę

Ketvirtadienį baigiasi Ispanijos vyriausybės ultimatumo laikas Katalonijos separatistų lyderiui Carlesui Puigdemontui atsakyti, ar buvo paskelbta Katalonijos nepriklausomybė. 

Tokia reakcija kilo C. Puigdemontui pareiškus apie simbolinį Katalonijos nepriklausomybės paskelbimą. Madridas teigia nesupratęs, koks yra Katalonijos statusas, todėl paprašė patikslinimo. Tačiau konkretaus atsakymo negavo ir pirmadienį – tik abstraktų C. Puigdemonto prašymą duoti daugiau laiko deryboms. 

Ispanija sieks įšaldyti Katalonijos autonomiją ir įvesti tiesioginį valdymą, jeigu regionas neatsisakys nepriklausomybės siekio ambicijų.

„Vienintelis dalykas, ko prašau pono C. Puigdemonto – tai sveikas protas ir veiksmų balansas, kad pirmiausiai jis paisytų visų piliečių interesų: visų ispanų, taip pat ir visų katalonų. Tada bus paprasta  atsakyti į klausimą, ar Katalonijos nepriklausomybė paskelbta. 

Jei bus atsakyta, kad nepriklausomybė paskelbta, vyriausybė turės reaguoti, nes konstitucijoje pasakyta, kad vyriausybė turi reaguoti tam tikru būdu. Jei ne, mes galime diskutuoti čia, parlamente, ką mes visi, visos parlamentinės grupės, ir siūlome daryti“, – kalbėjo Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy.