Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.18 14:03

ES lyderiai nusivylę JK pozicija „Brexit“ ir finansinių įsipareigojimų klausimu

ELTA 2017.10.18 14:03

Šią savaitę Briuselyje susitiksiantys Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiai vis dar nėra tikri, ko Didžioji Britanija nori iš „Brexit“, sako Airijos premjeras Leo Varadkaras. Tuo metu Europos Parlamento (EP) pirmininkas įspėja, kad Londono pateiktas finansinis pasiūlymas yra „niekai“.

„Gana sudėtinga derėtis, kai atrodo, kad Didžiojoje Britanijoje žmonės, norintys palikti ES, patys tarpusavyje nesutaria, ką iš tiesų tai reiškia“, – antradienio vakarą Didžiosios Britanijos transliuotojui BBC sakė L. Varadkaras.

Atskirame interviu taip pat BBC EP pirmininkas Antonio Tajanis išreiškė panašią frustraciją ir įspėjo, kad Jungtinė Karalystė (JK) į „skyrybų“ sąskaitos klausimą privalo žiūrėti realistiškiau.

JK premjerė Theresa May pažadėjo, kad šalis į Bendrijos biudžetą įmokas mokės dar dvejus metus po „Brexit“, kuris turėtų įvykti 2019 metų kovą. Iš viso ji įsipareigoja sumokėti 20 mlrd. eurų.

„20 milijardų yra niekai. Kalbame apie 50 arba 60 (mlrd. eurų), tai tikrasis sprendimas“, – antradienį BBC sakė A. Tajanis.

Jis pridūrė: „JK vyriausybė mąsto nerealistiškai. Turime padėti pinigus ant stalo, turime susigrąžinti savo pinigus, kaip kad prieš 30 ar 40 metų sakė ponia Thatcher. Tada galima pradėti derybas dėl naujojo ES ir JK sandorio.“

Ketvirtadienį ES lyderiai susirinks Briuselyje, kur dvi dienas vyks viršūnių susitikimas. Jo metu Bendrijos narių vadovai įvertins, kiek pažangos buvo padaryta per pirmąjį „Brexit“ derybų etapą.

Londonas tikėjosi, kad ES lyderiai deryboms leis pereiti į kitą etapą, kurio metu bus aptariami būsimi ES ir JK prekybos santykiai. Tačiau tikėtina, kad šis klausimas bus atidėtas iki gruodžio mėnesį vyksiančio viršūnių susitikimo.

„Neaišku, kokių naujų santykių (su Bendrija) JK iš tiesų nori“, – sakė L. Varadkaras.

„Nes, viena vertus, atrodo, kad JK nori tokių artimų prekybinių santykių su Europa, kokius turi dabar, bet kartu atrodo, kad ji nori kažko kito, – kalbėjo Airijos vyriausybės vadovas. – Todėl mums, Europos šalių ministrams pirmininkams, labai sunku suvokti, kaip JK įsivaizduoja būsimus santykius.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi