Pasaulyje

2017.10.18 11:38

Kijeve per masinį protestą prie parlamento sužeisti keturi žmonės

BNS 2017.10.18 11:38

Ukrainos policija pradėjo tyrimą dėl policininko sužeidimo per antradienio susirėmimą su mitingo dalyviais prie parlamento Kijeve, kur taip pat nukentėjo trys kiti žmonės.

Antradienį prie Aukščiausiosios Rados buvo susirinkę maždaug 5 tūkst. žmonių. Mitinge dalyvavo įvairių politinių jėgų ir visuomeninių organizacijų, įskaitant Michailo Saakašvilio partiją „Naujų jėgų judėjimas“, opozicinę partiją „Batkivščyna“, opozicinį judėjimą „Samopomič“ („Savipagalba“), Anatolijaus Hrycenkos partiją „Pilietinė pozicija“, „Demokratinį aljansą“, ultranacionalistų partiją „Svoboda“(„Laisvė“) ir „Nacionalinį korpusą“, atstovai.

Be kita ko, akcijos dalyviai reikalavo panaikinti parlamentarų teisinę neliečiamybę, įsteigti antikorupcinį teismą, pereiti prie proporcinės rinkimų sistemos pagal atvirus sąrašus.

Per kilusį susirėmimą nukentėjo mažiausiai keturi žmonės – trys civiliai ir policininkas, kuris patyrė galvos traumą ir be sąmonės buvo nuvežtas į ligoninę.

„Dėl konflikto policininkas patyrė traumų: ... uždarą galvos ir smegenų traumą, sumušimų. Jis paguldytas į į ligoninę. Tyrėjai iškėlė bylą“, – antradienį vakare naujienų agentūrai „Interfax“ sakė nacionalinės policijos atstovas Jaroslavas Trakala.

Jis patikslino, kad baudžiamoji byla užvesta dėl grasinimo ir jėgos panaudojimo prieš teisėsaugos pareigūną.

Demonstrantai pažadėjo tęsti protestą ketvirtadienį, o dalis jų liko prie Aukščiausiosios Rados ir įkūrė palapinių miestelį. Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenka patikino, kad mitinguotojų palapinės nebus šalinamos.

„Jokio palapinių šalinimo nebus. Tačiau, kad būtų išvengta provokacijų ir dėl pačių mitinguotojų saugumo, į mitingo zoną bus įleidžiama pro metalo detektorius“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ parašė jis.

J. Lucenka taip pat pažymėjo, kad specialiosios tarnybos turėjo informacijos ir kad buvo nustatyta „neteisėtų grupių narių, esančių tarp mitinguotojų, ginklų laikymo ir pirkimo faktų“.

„Būtent tuo aiškinamos Vidaus reikalų ministerijos (taikomos) sustiprintos saugumo priemonės. Jų užduotis – mitingo dalyvių, Kijevo ir šalies saugumas“, – pabrėžė generalinis prokuroras.