Pasaulyje

2017.10.17 22:00

FTB tirs tragišką išpuolį prieš žurnalistę Maltoje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.17 22:00

Maltos vyriausybė pažadėjo nuodugniai ištirti kraupų nusikaltimą, kurio auka tapo garsi tinklaraštininkė, politinė aktyvistė Daphne Caruana Galizia. Ji buvo susprogdinta savo automobilyje. Maltos valdžia, kurią žurnalistė smarkiai kritikavo dėl korupcijos, nusprendė šio nusikaltimo tyrimui pasitelkti Amerikos federalinį tyrimų biurą (FTB).

Nusikaltimas smarkiai sukrėtė nedidelę, nė pusės milijono gyventojų neturinčią Maltą. Stipraus sprogimo sudarkyti D. Caruanos Galizios palaikai ir sudegęs jos automobilis dar antradienio rytą nepajudinti laukė FTB specialistų, turinčių padėti ištirti nusikaltimą.

Garsi tinklaraštininkė daug kritikavo Maltos premjero Josepho Muscato šeimą, nes, sprendžiant pagal nutekintus Panamos fondų dokumentus, J. Muscato žmona gavo nemažai neaiškios kilmės pinigų iš diktatoriškų Azerbaidžano vadovų. Šios istorijos netgi išprovokavo pirmalaikius rinkimus, bet J. Muscatas sugebėjo juos užtikrintai laimėti. Dabar jis tikina, kad padarys viską, kad D. Caruanos Galizios žudikai būtų rasti.  

Maltos gyventojai jau surengė pirmuosius, protestus atkreipdami visuomenės dėmesį į tai, kad D. Caruana Galizia dar prieš porą savaičių kreipėsi į vietos policiją ir pranešė apie grasinimus ją nužudyti.

Išsamiau apie žurnalistės mirtį Maltoje – Sauliaus Masalsko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt