Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.17 16:53

Du trečdaliai mergaičių Afganistane nelanko mokyklos

ELTA 2017.10.17 16:53

Du trečdaliai mergaičių Afganistane ir praėjus 16 metų nuo Talibano valdymo pabaigos nelanko mokyklos. To priežastys yra skurdas, didėjantis nesaugumas ir prasta švietimo sistemos būklė, teigiama antradienį paskelbtoje žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) ataskaitoje.

85 proc. iš 3,5 mln. mokyklos nelankančių vaikų yra mergaitės, teigia HRW. Nors šiandien mokyklinį išsilavinimą įgyja daugiau mergaičių nei per Talibano viešpatavimą 1996–2001 metais, tačiau pažanga yra „nepilna ir trapi“. Milijonai mergaičių visiškai nelanko mokyklos arba eina į ją tik trumpai. Kai kuriuose šalies regionuose mergaičių dalis mokyklose net mažėja.

Tai lemia įvairios priežastys: trūksta mokyklų, moterų mokytojų ir infrastruktūros, pavyzdžiui, tualetų. Dėl besitęsiančio konflikto tarp vyriausybinių dalinių ir radikalaus islamo Talibano tūkstančiai šeimų buvo priverstos palikti namus. Daugelis mergaičių dirba, kad padėtų savo šeimoms. Islamistai ir nusikaltėliai grasina mergaitėms ir jaunoms moterims.

Ataskaita parengta remiantis tyrimais keturiose provincijose bei Afganistano vyriausybės duomenimis. Tačiau iš tikrųjų situacija gali būti dar prastesnė, pabrėžia HRW. Kas Afganistane nelanko mokyklos, į oficialią statistiką įtraukiamas tik po trejų metų. Afganistano švietimo ministerija balandį organizacijai HRW pranešė, kad 39 proc. iš 9,3 mln. moksleivių yra mergaitės. Tačiau HRW šiuos skaičius laiko nepatikimais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi